Foo Fighters mogą grać death metal! Tak przynajmniej twierdzi Dave Grohl

10.11.2020 11:29
Foo Fighters mogą grać death metal! Tak przynajmniej twierdzi Dave Grohl Fot. AFP/EAST NEWS

Dave Grohl pochwalił się różnorodnością Foo Fighters: "Możemy grać death metal, albo muzykę w stylu The Carpenters!". Jego zdaniem zespół nie osiągnął jeszcze swojego pełnego potencjału.

Niedawno Foo Fighters zapowiedzieli swój nowy album "Medicine At Midnight", który ma się pojawić w nadchodzącym lutym. Według Dave'a Grohla, krążek ma zaprezentować świeżą stronę zespołu, ale sam stwierdził, że nawet przy obecnej ilości eksperymentowania, Foo Fighters nie osiągnęli jeszcze swojego pełnego potencjału. Nadchodzący album ma być na przykład bardziej "taneczny".

Foo Fighters będą grali death metal? Dave Grohl tego nie wyklucza

Grohl porównał go nawet do "Let's Dance" Davida Bowiego, który znacznie różnił się od takiego chociażby "Ziggy'ego Stardusta...". W rozmowie z SiriusXM muzyk pochwalił swoich kolegów z zespołu za różnorodny gust muzyczny, który pozwala im na ewoluowanie:

Każdy z nas dorastał w miłości do rock'n'rollowych albumów, które pozwalały na tańczenie. Rzeczy typu The Cars, "Let's Dance" Bowiego, The Power Station, czy "Tattoo You" Rolling Stonesów. Mam ogromnego farta, że gram w zespole, w którym każdy kocha różnorodne gatunki muzyczne. 

Przeczytaj także

Chwilę później dodał, że jego zdaniem zespół, mimo 25 lat na karku, nadal ma ogromny niezbadany potencjał, który jeszcze nie wyszedł na światło dzienne:

Naprawdę myślę, że jesteśmy zrobić praktycznie wszystko. Jeśli się na czymś skupimy, to potrafimy być jak kameleony i zmienić się w zespół death metalowy albo The Carpenters. Musimy tylko się zdecydować i ustalić, gdzie chcemy iść. W którą stronę skręcimy tym razem. Akurat teraz padło na to, że chcieliśmy zrobić imprezowy album.

Przeczytaj także

Grohl wyjaśnił też, że najnowszy singiel "Shame Shame" nie jest dobrym "reprezentantem" tej nadchodzącej płyty:

Jest tak cholernie mroczny. Ta piosenka nie jest imprezowa. Okej, ma rytm i groove, którego nigdy wcześniej nie zrobiliśmy i ma dynamikę oraz ogólny vibe, którego nigdy wcześniej nie osiągnęliśmy. I chyba właśnie dlatego chcieliśmy wypuścić ten kawałek jako pierwszy.

Album "Medicine at Midnight" trafi do sprzedaży już 5 lutego 2021 roku. 

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.