Foo Fighters na 1000 instrumentów i gardeł

Małgorzata Wierzejewska
31.07.2015 20:29
Foo Fighters na 1000 instrumentów i gardeł Fot. kadr z wideo

Fani zespołu wpadli na nietypowy pomysł zaproszenia Dave'a Grohla i spółki do swojego miasta. Zobaczcie, co ludzie są w stanie zrobić, aby zobaczyć na żywo koncert ulubionej kapeli, czyli Foo Fighters!

Muzycy z włoskiego miasta Casena, którzy jednocześnie są fanami grupy, postanowili nagrać nietypowe wideo do kawałka „Learn To Fly”. Utwór został wykonany w ramach akcji Rockin 1000. 

Perkusiści, gitarzyści i wokaliści - łącznie tysiąc osób - 26 lipca 2015 roku zebrało się w jednym miejscu i nagrało swoją wersję utworu Foo Fighters.

Wideo wyreżyserowali Anita Rivaroli i Alberto Viavattene.

Mam wrażenie, że to wideo zobaczy ogrom ludzi. Ale mówiąc prawdę adresujemy je tylko do pięciu osób, do Foo Fighters. Wiecie, Włochy to takie państwo, gdzie marzenia nie zawsze łatwo się spełniają, ale to kraj pasji, a to co tutaj robimy naprawdę jest cudem. Przygotowywaliśmy ten projekt od roku. Chcemy Was poprosić, abyście przyjechali i zagrali dla nas!

Organizatorzy akcji Rockin 1000 przyznają, że zdecydowali się na taki krok ponieważ Foo Fighters nie pojawił się w ich okolicach od 1997 roku.

Przed nagraniem fanowskiej wersji „Learn To Fly” w specjalnym komunikacie zachęcali do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Najwyższy czas ściągnąć Foo Fighters z powrotem! Potrzebujemy szalonego pomysłu. Musimy zorganizować coś, co poleci w świat. Dave Grohl ma to zobaczyć. Poprosimy tysiąc rockowców, aby zagrali jednen z ich kawałków. Wszyscy razem, w tym samym czasie.

Te dwa cele udało się osiągnąć. Wideo powstało, a Dave Grohl nie tylko zobaczył nietypowe zaproszenie, ale nawet na nie odpowiedział.

To nie pierwsze zaproszenie na koncert, jakie zespół Foo Fighters otrzymał od swoich fanów. W 2014 roku sympatycy zespołu z Richmond postanowili zorganizować imprezę sami.

Powstała specjalna akcja, podczas której kupowali wejściówki na występ, którego nie było! W ten sposób pokazali muzykom, że na ich koncert jest wielkie zapotrzebowanie. W sumie sprzedano 1400 wyimaginowanych biletów.

Dave Grohl i spółka ogłosili później, że z przyjemnością pojawią się w Richmond. Teraz okazało się, że tak samo będzie z Caseną!

Przypomnijmy, że 9 listopada 2015 roku Foo Fighters zagra koncert w Polsce. Grupa pojawi się w Tauron Arenie w Krakowie, aby promować swój najnowszy album „Sonic Highways”.

Jak Wam się podoba to niecodzienne wykonanie utworu Foo Fighters?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.