Foo Fighters odkłada pracę nad nowym albumem

Aleksandra Degórska
13.04.2017 10:11
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Twoje serce bije szybciej, gdy myślisz o nowej płycie kapeli? Jeśli tak, to musisz uzbroić się w cierpliwość.

Zespół lubi być tajemniczy, a dłuższa koncertowa przerwa spowodowała, że pojawiły się nawet plotki dotyczące rozpadu formacji. Kapela jednak obróciła to wszystko w żart za sprawą „wielkiego ogłoszenia” pokazując środkowy palec wszystkim plotkarom i upewniając fanów w tym, że muzycy Foo Fighters dalej będą razem pracować.

Właśnie o tym najbardziej marzą wielbiciele grupy. Ostatni studyjny album pod tytułem „Sonic Highways” ukazał się w 2014, tak więc nic dziwnego, że fani chętnie usłyszeliby coś nowego. W międzyczasie ukazała się EP-ka „Saint Cecilia”. Co więcej Foo Fighters zagrał koncert niespodziankę we Frome w hrabstwie Somerset w Anglii w sali Cheese & Grain i zaprezentował 2 nowe utwory.

Dave Graham, dyrektor generalny firmy organizującej kalifornijską imprezę BottleRock Festival 2017 wygadał się, że Foo Fighters zamierza spędzić 2017 rok w studiu, co spowodowało wrzawę wśród fanów kapeli.

Niestety teraz gitarzysta Chris Shiflett zepsuł humor wielbicieli kapeli przy okazji jednego z wywiadów. Opowiadając o swoim nowym solowym albumie „West Coast Town” powiedział również co nieco na temat pracy nad longplayem Foo Fighters. Muzyk wcale nie ma dobrych wieści dla fanów:

Wiesz, mamy sporo koncertów zaplanowanych na lato 2017. Nie jestem pewien planów dotyczących nowej płyty. Na pewno będzie, ale na chwilę obecną skupiamy się na koncertach i festiwalach.

Na otarcie łez warto wybrać się na koncert kapeli w ramach Open’er Festival 2017. Formacja zagra 29 czerwca 2017 w Gdyni i prawdopodobnie tego dnia usłyszymy nowe dźwięki od grupy.

Warto również wspomnieć, że w międzyczasie muzycy Foo Fighters zaangażowali się w inne muzyczne projekty - Dave'a Grohla możemy usłyszeć na najnowszej EP-ce Nine Inch Nails zatytułowanej „Not the Actual Events”. Perkusista Taylor Hawkins postanowił natomiast skupić się na solowym projekcie i wydał album „Kota”.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.