17.06.2015 12:36

Foo Fighters odwołuje koncerty

Cztery odwołane koncerty, a wszystko przez... złamaną nogę. Dave Grohl z Foo Fighters nie da rady dokończyć trasy koncertowej po Europie. Jak się okazuje, muzyk ma też złamane serce. O co chodzi?

Foo Fighters odwołuje koncerty
foto: foofighters.com

Nikt nie spodziewał się, że skakanie po scenie skończy się odwołaniem trasy koncertowej. Niestety, Dave Grohl, który złamał nogę podczas koncertu w Szwecji, nie jest w stanie pojawić się na czterech kolejnych. Frontman Foo Fighters czuje się z tym tak źle, że na oficjalnej stronie zespołu zamieścił specjalne przeprosiny dla fanów. Żeby przeczytać list, jaki napisał Dave Grohl, trzeba najpierw kliknąć w specjalną grafikę, na której jest... złamane serduszko!

foofighters_screen

Po przekierowaniu na stronę możemy przeczytać takie oto słowa:

"

Cześć wszystkim....

tu Wasz stary kumpel, Dave. Minęło trochę czasu, co? Wydaje się, jakby to był co najmniej rok. Musimy pogadać! Hmmm, zobaczmy... od czego powinienem zacząć?

Werble, proszę...

W Szwecji, kilka dni temu, przydarzyło mi się coś naprawdę zabawnego!

Dwie piosenki na Ulevi Stadium w Goteborgu i szalony bieg w prawo podczas „Monkey Wrench”. Chciałem przywitać dzieciaki stojące z przodu. To była piękna noc, piękny stadion, 52 tysiące krzyczących ludzi... to był koncert marzenie! Czekajcie... zdecydowanie coś tam trzasnęło. Spadłem jakieś 12 stóp, przemieściłem kostkę. Niedobrze. Na początku nie zdawałem sobie sprawy ze swoich obrażeń, jednak powrót na scenę okazał się bolesny. Złamałem nogę! "

Po krótkiej przerwie na założenie gipsu, lider Foo Fighters wrócił na scenę i dokończył koncert. Później okazało się, że sprawa dość mocno się skomplikowała. Konieczna była operacja, która na szczęście poszła dobrze:

"

Ekipa była naprawdę wspaniała, a sam pobyt w szpitalu bardzo miły. Curry też było niezłe! Dziękuję wszystkim, którzy byli w to zaangażowani. No więc jestem... dochodzę do siebie z 6 metalowymi śrubami w nodze. I tutaj zaczyna się najgorsza część. Moi lekarze chcą, abym przez jakiś czas leżał. Muszę przejść rekonwalescencję po operacji, uważać na nogę i nie dopuścić do żadnych komplikacji. To oznacza, a nienawidzę tego mówić, że musimy odwołać koncerty...Naprawdę jest mi bardzo przykro! Wiecie, że nienawidzę robić czegoś takiego, ale najzwyczajniej w świecie nie dam rady fizycznie. Poza tym chcę mieć pewność, że jeszcze lata koncertów przed nami. "

Foo Fighters najpierw odwołał koncerty zaplanowane na 14 i 16 czerwca 2015 roku. Teraz zespół anulował kolejne. Dave'a Grohla i spółki nie zobaczymy 19 i 20 czerwca 2015 roku na Wembley w Londynie. Grupa nie pojawi się też 23 czerwca 2015 w Edynburgu, 25 czerwca 2015 roku na Werchter Festivalpark w Belgii, a także na zaplanowanym na 26 czerwca 2015 roku festiwalu Glastonbury. Szkoda, bo na tym ostatnim zespół miał szanse zagrać pierwszy raz od 17 lat. 

Jeśli rehabilitacja Dave'a Grohla pójdzie zgodnie z planem, najbliższy koncert Foo Fighters odbędzie się 4 lipca 2015 roku w Waszyngtonie. Trzymamy też kciuki, żeby zespołowi udało się zagrać koncert w Polsce i oczywiście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Dave Grohl Foo Fighters