09.08.2019 12:49

Foo Fighters pozwolił fanom wybrać utwory, które chcą usłyszeć na ich koncercie

Grupa Foo Fighters postanowiła dać możliwość swoim fanom wyboru ich setlisty na jednym z koncertów. Muzycy poprosili słuchaczy o ich propozycje na Twitterze.

Dave Grohl
foto: AP/EAST NEWS

Kiedy zespół ma na koncie dwie płyty studyjne, ułożenie setlisty na koncert nie stanowi dużego problemu. Jednak wraz z kolejnymi mijającymi latami kariery, wybór utworów, które pojawią się na koncertach, staje się trudniejszy. Nowe kawałki są grane kosztem uwielbianych przez publikę hitów, a wśród słuchaczy zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony z koncertowej setlisty. Dobre rozwiązanie problemu wymyślili muzycy Iron Miaden. Grupa zaraz po trasie promującej kolejne nowe wydawnictwo rusza w kolejną, pełną klasycznych przebojów. 

Foo Fighters pozwolił fanom wybrać ich setlistę 

Inny pomysł kilka lat temu wprowadziła w życie Metallica. Zespół umożliwił swoim fanom wzięcie udział w oficjalnym głosowaniu i wybieraniu, które kawałki mają znaleźć się w secie w danym mieście na trasie. Tym razem o pomoc słuchaczy poprosiła grupa Foo Fighters.

Duff Mckagan
Duff Mckagan
Przeczytaj także Członkowie Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers i Foo Fighters zagrali razem rockowe przeboje

Zespół zagra wkrótce na festiwalu Reading & Leeds, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku w Wielkiej Brytanii. Wśród gwiazd imprezy obok Foo Fighters pojawi się także zespół Twenty One Pilots czy Post Malone. Muzycy zwrócili się do swoich fanów na Twitterze z prośbą o zaproponowanie utworów, które powinni zagrać podczas wydarzenia.

"

Jakie piosenki chcecie usłyszeć na Reading & Leeds? "

W propozycjach fanów bardzo często pojawiał się utwór "DOA", "Hey, Johnny Park!" czy "Bridge Burning".

Zobacz też: Mashup "Króla Lwa" i Foo Fighters to najlepsze połączenie, jakie dzisiaj usłyszysz

Tagi: Rock News Foo Fighters