21.09.2017 11:50

Foo Fighters śpiewa karaoke w samochodzie

Dave Grohl i jego koledzy z zespołu byli gośćmi programu „The Late Late Show” Jamesa Cordena. Wzięli udział w zabawie „Carpool Karaoke”, polegającej na grupowym śpiewaniu podczas jazdy autem.

Foo Fighters śpiewa karaoke w samochodzie
foto: kadr z wideo

Kto nie lubi śpiewać sobie w samochodzie do muzyki płynącej z radia czy odtwarzacza? Grupowe wykonywanie znanych każdemu hitów to wielka frajda – udowodnili to chociażby bohaterowie filmu „Świat Wayne’a”, którzy w niezapomnianej scenie odśpiewali chóralnie w aucie „Bohemian Rhapsody” Queen.

O zaletach darcia buzi w samochodzie przypomina także audycja Jamesa Cordena, „The Late Late Show”. Zabawa pod hasłem „Carpool Karaoke” to jeden z najważniejszych gwoździ programu, emitowanego w amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS. Pomysł jest prosty, ale genialny – gospodarz zaprasza gwiazdy muzyki do grupowego śpiewania w trakcie jazdy.

Do tej pory w show wystąpiły takie słynne zespoły, jak Metallica czy Red Hot Chili Peppers. Teraz przyszedł czas na Foo Fighters. Dave Grohl i spółka zaśpiewali z Jamesem Cordenem swoje przeboje „All My Life”, „Best Of You” i „Learn To Fly”, a także najnowszy singiel „The Sky Is A Neighborhood”. Po przejażdżce panowie zawitali do sklepu muzycznego, gdzie z Cordenem na wokalu wykonali cover utworu Ricka Astleya, „Never Gonna Give You Up”. Popowy przebój sprzed lat Grohl z kolegami zagrali w sierpniu 2017 na festiwalu w Japonii z jego oryginalnym wykonawcą. Co ciekawe, ich aranżacja piosenki bardzo przypominała „Smells Like Teen Spirit” Nirvany.

Zobaczcie, jak bawili się Foo Fighters w samochodowym karaoke:

Zespół promuje właśnie swój nowy studyjny album, „Concrete And Gold”, który ukazał się 15 września 2017 roku. Na płycie gościnnie wystąpiły takie gwiazdy, jak Paul McCartney, Justin Timberlake i wokalista Boyz II Men. O kulisach nagrywania krążka Dave Grohl opowiedział w animowanym making of. Polscy fani mogli posłuchać „Concrete And Gold” premierowo w studiu Antyradia. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Dave Grohl Foo Fighters