20.10.2017 10:36

Foo Fighters udostępnił nowy utwór „Soldier”

Zespół Dave’a Grohla użyczył swojej piosenki na potrzeby składanki, promującej świadome rodzicielstwo.

Foo Fighters udostępnił nowy utwór „Soldier”
foto: Pawel Skraba/REPORTER/EAST NEWS

Fani Foo Fighters nie zdążyli jeszcze ochłonąć po premierze dziesiątego albumu swoich ulubieńców, „Concrete And Gold”, a już dostają od nich zupełnie nową muzykę. Utwór „Soldier” to odrzut z sesji do płyty, który okazał się jednak na tyle udany, że grupa postanowiła go wykorzystać.

Piosenka znajdzie się na składance „7-Inches For Planned Parenthood”. Kompilacja wspiera program Planned Parenthood, poświęcony świadomemu rodzicielstwu, m.in. rozpowszechnianiu wiedzy o antykoncepcji. W boksie znajdą się siedmiocalowe single wielu znanych wykonawców, m.in. Björk , Johna Legenda, Bon Iver i Feist.

Utworu Foo Fighters, „Soldier”, można posłuchać na Spotify. 

Dziesiąta płyta studyjna grupy Dave’a Grohla, „Concrete And Gold” trafiła na rynek 15 września 2017 roku. Na krążku gościnnie wystąpili słynni wykonawcy rockowi i popowi, m.in. Paul McCartney, Justin Timberlake i wokalista Boyz II Men, Shawn Stockman. W animowanym making of lider opowiedział kulisy powstawania płyty. Polscy fani Foo Fighters mieli możliwość premierowo posłuchać „Concrete And Gold w studiu Antyradia. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Dave Grohl Foo Fighters