23.08.2017 14:41

Foo Fighters w teledysku do „The Sky Is A Neighborhood”

Zespół wykonuje najnowszy singiel na dachu domu, w którym znajdują się dwie zagadkowe dziewczynki. Zobaczcie, jak prezentuje się ten nastrojowy klip.

Foo Fighters w teledysku do „The Sky Is A Neighborhood”
foto: kadr z wideo

Zespół nie zwalnia tempa. Po singlu „Run” Foo Fighters wraca z drugą odsłoną nowej, zapowiadanej na 15 września 2017 płyty „Concrete and Gold”. Najnowszy singiel nosi tytuł „The Sky Is A Neighborhood”.

Dave Grohl tak wypowiedział się na temat powstania tego kawałka:

"

Któregoś dnia leżałem, obserwowałem gwiazdy i pomyślałem o nich jako miejscach, na których istnieje życie. Skoro są w swoim sąsiedztwie, to muszą ze sobą współgrać. I tak powstał tytuł utwór, jeszcze bez muzyki. Później powtarzając sobie ten tytuł, muzyka sama pojawiła się w mojej głowie. "

Pojawiła się tak szybko, że utwór nagrany został w jedno popołudnie przez Grohla, Taylora Hawkinsa, Nate’a Mendela, Chrisa Shifletta, Pata Smeara i Rami’ego Jaffee. Po jej zarejestrowaniu cały zespół wiedział, że właśnie skompletował wszystkie kawałki na płytę. Nagrał rockowy album ze znanym z jazzowo-popowych produkcji Gregiem Kurstinem.

Zerknijcie, jak wygląda klip powstały do drugiego singla:

Razem z premierą singla Foo Fighter udostępnił także aplikacje umożliwiającą każdemu fanowi przekształcenie swojego telefonu w narzędzie do odkrywania nieba w okolicy: należy wejść na tę stronę z telefonu, aby stworzyć własną kulistą mapę nieboskłonu wykrywającą konstelację na nocnym niebie – wszystko to w rytm utworów Foo Fighters.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Foo Fighters