05.07.2017 11:59

Foo Fighters w wykonaniu kwartetu smyczkowego

Gdyby Dave Grohl myślał kiedyś o stworzeniu płyty symfonicznej, to już ma kandydatki, które mógłby zatrudnić do jej powstania. Posłuchajcie „Everlong” w wersji na instrumentach smyczkowych.

Foo Fighters w wykonaniu kwartetu smyczkowego
foto: kadr z wideo

Utwór z płyty „The Colour And The Shape” to jeden z największych przebojów grupy. W sieci można znaleźć całe mnóstwo fanowskich coverów tego utworu. Do tej puli dołączył kolejny, ale wyjątkowy. Odpowiedzialne są za niego Kathryn Shinnick i Kate Sullivan (skrzypaczki), Katie McKay (altówka) i Sidney Harvey (wiolonczelistka), czyli kwartet smyczkowy Dolce Ensembles.

Swoją wersję „Everlong” przedstawił m.in. Rick Astley, ale było to wykonanie nieodbiegające szczególnie od oryginału. Tym razem utwór został pozbawiony wokalu - jego linia jest prowadzona na strunach instrumentów. Taka interpretacja rockowego szlagieru mogłaby trafić na salony i wystawne bankiety. Nabrała odpowiedniej elegancji nobilitującej do wstąpienia w wyższe sfory.

Słuchacze z rockowym sercem wciąż jednak w umyśle będą mieli pierwowzór. A to już coś co pozwala do rytmicznego kiwania głową nawet do wtóru instrumentów smyczkowych kojarzących się z muzyką klasyczną. Sprawdźcie jak brzmi „Everlong” na skrzypcach, altówce i wiolonczeli:

Foo Fighters zdradził już szczegóły swojego kolejnego albumu. Będzie on zatytułowany „Concrete and Gold” i ukaże się 15 września 2017. Dave Grohl określił nowy materiał jako połączenie płyty „Sgt. Pepper” z twórczością Motorhead.

Z nowego albumu usłyszeliśmy już „Run”, do którego powstał teledysk, a także koncertowe wykonania „The Sky is a Neighborhood” oraz „Lah Di Da”.

Jak Ci się podoba wersja Dolce Ensembles?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Foo Fighters