05.01.2017 10:05

Foo Fighters wejdzie do studia w 2017

Zespół wraca do gry i ma sporo planów na 2017 rok. Oprócz licznych koncertów muzycy chcą wejść do studia, żeby nagrać następcę studyjnej płyty „Sonic Highways”.

Foo Fighters wejdzie do studia w 2017
foto: RMV / REX / Shutterstock / East News

Foo Fighters postanowił zrobić sobie przerwę, w końcu intensywne koncertowanie może naprawdę wykończyć. Wkrótce pojawiły się plotki dotyczącego tego, że zespół się rozpada, Dave Grohl kiepsko dogaduje się z Taylorem Hawkinsem, a solowy występ frontmana podczas wręczenia Oskarów miał być tego potwierdzeniem. Całe szczęście plotki okazały się nieprawdą, a Foo Fighters postanowił z tego wszystkiego zażartować za pomocą „wielkiego ogłoszenia”, w którym artyści zapewnili, że kapela się nie rozpada.

Atmosfera zawrzała, gdy Foo Fighters ogłosił koncerty w 2017 roku. Zespół odwiedzi również Polskę w ramach imprezy Open’er Festival 2017 już 29 czerwca 2017. Te wieści oznaczają, że formacja wraca do gry, ale czy zabierze się do tworzenia nowego materiału?

Odpowiedź na to pytanie otrzymaliśmy całkiem przypadkowo i to nie od muzyków. Otóż 3 stycznia 2016 roku ogłoszono, że Foo Fighters zagra na kalifornijskiej imprezie BottleRock festival 2017. Dave Graham, dyrektor generalny firmy organizującej ten event w wywiadzie zdradził następujące szczegóły:

"

Foo Fighters będą przez cały 2017 rok w studiu nagrywać nowy album i BottleRock może być jedynym koncertem w Ameryce Północnej w 2017. "

Warto zatem bacznie obserwować obóz kapeli, bo może już niedługo dowiemy się czegoś więcej. Ostatni studyjny album zatytułowany „Sonic Highways” ukazał się w 2014. Rok później w ramach Record Store Day światło dzienne ujrzała EP-ka Songs from the Laundry Room”. Jeszcze w tym samym roku Foo Fighters sprezentował fanom minialbum „Saint Cecilia”.

W czasie przerwy muzycy jednak nie tracili czasu na leżenie i gapienie się w sufit. Dave Grohl ponownie współpracował z Nine Inch Nails na EP-ce „Not the Actual Events” grając na perkusji w numerze „The Idea of You”. Natomiast Taylor Hawkins wydał pierwszy solowy krążek zatytułowany „Kota”.

Czekacie na nowe nagrania Foo Fighters?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Foo Fighters