23.11.2015 08:28

Foo Fighters wydał „Świętą Cecylię”

Amerykański zespół ujawnił tajemnicę odliczania, która intrygowała fanów przez kilka tygodni. Foo Fighters udostępnił nową EP-kę!

Foo Fighters wydał „Świętą Cecylię”
foto: kadr z wideo

Emocje polskich fanów nie opadły jeszcze po koncercie Foo Fighters w Krakowie, a kapela dostarcza kolejne wrażenia...  Pod koniec października 2015 roku grupa rozpoczęła odliczanie na swojej stronie internetowej. Teorii istniało wiele, jedną z nich było stworzenie drugiej części serialu „Sonic Highways”, najbardziej prawdopodobne było jednak wydanie nowej EP-ki przez zespół. Foo Fighters ujawnił nawet fragment nowego utworu...

Stało się. „Saint Cecilia”, bo tak nazywa się najnowsze wydawnictwo grupy, to pięć nowych kawałków nagranych w trakcie pobytu kapeli w hotelu „Saint Cecilia” w Austin. Foo Fighters umożliwił pobranie EP-ki za darmo na swojej stronie internetowej. W końcu wiemy do czego nawiązywało tajemnicze logo zapowiadające wydawnictwo...

foto: pinterest.com

Wokalista zespołu, Dave Grohl, opublikował otwarty list do fanów, w którym odniósł się między innymi do zamachu w Paryżu...

"

Pozwólcie mi zrobić wstęp do listu, który napisałem kilka tygodni temu w moim hotelowym pokoju w Berlinie podczas końcówki trasy koncertowej promującej nasz ostatni album. Czuję potrzebę napisania niniejszej przedmowy w świetle łamiących serce wydarzeń z 13 listopada, ponieważ nasz projekt należy postrzegać teraz w zupełnie innym tonie. Tak jak wszystko...

EP-ka „Saint Cecilia” została powołana do życia w październiku tego roku jako celebracja życia i muzyki. Pomysł polegał na tym, by na koniec naszej światowej trasy podzielić się naszą miłością z każdym z Was w zamian za to, co nam podarowaliście.

Teraz pojawiła się nowa, pełna nadziei intencja, że nawet w najmniejszy sposób, być może te utwory mogą przynieść nieco światła w tym czasami mrocznym świecie. By przypomnieć nam, że muzyka jest życiem i nadzieja oraz uleczenie idą w parze z piosenką. To nigdy nie zostanie przez nikogo odebrane.

Do wszystkich, których dotknęły okrucieństwa w Paryżu – nasze serca są z Wami i Waszymi rodzinami. Pewnego dnia wrócimy do Was, by celebrować życie i miłość razem z Wami. Tak powinno być.

Dave Grohl "

W dalszej części listu wokalista opisał sposób w jaki doszło do nagrania EP-ki... Muzyk wyznał, że w trakcie pobytu w Austin muzycy mieli kilka dni odpoczynku, jednak Dave’a prześladowała jedna natrętna myśl – nagrać kilka kawałków w podziękowaniu za ostatnie dwa lata całemu światu.

I tak hotelowe biuro zamieniło się w reżyserkę, za barem umieszczono mikrofony i kable, a bębny ustawiono w kuchni. Wszystko w stylu serialu „Sonic Highways”, którego idea według Grohla narodziła się właśnie w Austin. EP-ka została nagrana przy pomocy Preservation Hall Jazz Band, Gary’ego Clarka Juniora oraz Bena Kwellera.

Winylową wersję krążka jako pre-order, breloczki, a także koszulki możecie kupić na tej stronie internetowej.

Tracklista:

  1. Saint Cecilia
  2. Sean
  3. Savior Breath
  4. Iron Rooster
  5. The Neverending Sigh

Podoba Wam się „Saint Cecilia”?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Foo Fighters