11.09.2015 11:06

Foo Fighters zagrał cover Nirvany

Podczas jednego z ostatnich występów zespół Foo Fighters sięgnął po kawałek z repertuaru dawnej grupy Dave'a Grohla. Czy „usta Molly” są piękniejsze w nowej wersji?

Foo Fighters zagrał cover Nirvany
foto: kadr z wideo

Na koncercie w Edynburgu zespół Foo Fighters postanowił zagrać coś z dyskografii byłej grupy Grohla. Muzycy zdecydowali się zaprezentować swój cover utworu „Molly's Lips”, który w latach 90. ubiegłego wieku grała Nirvana. 

Jak sprawdzili się w takim repertuarze?

Oryginalną wersję „Molly’s Lips” stworzył zespół The Vaselines. Kawałek znalazł się na EP-ce „Son of a Gun”, wydanej w 1986 roku. Nirvana grała utwór wielokrotnie na koncertach w latach 1989-1993. Na festiwalu w Reading i na koncercie w Londynie w 1991 roku Kurt Cobain wykonał utwór na żywo razem z Eugene Kellym, wokalistą The Vaselines. Singiel można znaleźć na płytach „Hormoaning” i „Intesticide” z 1992 roku oraz na albumie „Bleach” w wersji z 2009 roku.

Jak Nirvana brzmiała w tym kawałku w 1990 roku?

Molly's Lips to niejedyny cover, który Foo Fighters wykonał już w czasie obecnej trasy koncertowej. Na wcześniejszych koncertach zespół zagrał utwór „Under Pressure”, w czasie którego na scenie pojawili się też Roger Taylor z Queen i John Paul Jones z byłego składu Led Zeppelin. Zespół Dave'a Grohla wykonał też kawałek „Breakdown”, stworzony przez grupę Tom Petty and the Heartbreakers. 

Która wersja bardziej się Wam podoba?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Nirvana