Foo Fighters zagrał mashup „Imagine” Johna Lennona i „Jump” Van Halen
Maciej Koprowicz
05.03.2018 13:36
Foo Fighters zagrał mashup „Imagine” Johna Lennona i „Jump” Van Halen Fot. kadr z wideo

Te dwa wielkie rockowe przeboje teoretycznie nie mają ze sobą wiele wspólnego, a jednak połączone w jeden kawałek zabrzmiały znakomicie.

Mashup to połączenie w jedną całość elementów dwóch lub więcej znanych utworów. Zwykle jest to linia wokalna z jednego utworu i tło muzyczne z drugiego, które razem brzmią jak zupełnie nowy kawałek.

Ta specyficzna forma remiksu jest bardzo popularna w internecie. W sieci znaleźć można połączenia między innymi „Fascination Street” The Cure i „It’s No Good” Depeche Mode, „I Will Survive” Glorii Gaynor i „One” Metalliki, oraz „I Can’t Dance” Genesis i „Rasputina” Boney M.

Bardzo doceniamy twórców internetowych mashupów, ale jeszcze większe uznanie budzą w naszych oczach ci, którzy wykonują mashupy na żywo. Niedawno popowy przebój „Boys” Charli XCX z „Boys Don’t Cry” The Cure połączył angielski zespół Wolf Alice. Teraz podobnej sztuki dokonał Foo Fighters.

Grupa Dave’a Grohla na próbie zagrała mashup „Jump” Van Halen i „Imagine” Johna Lennona – z tego pierwszego zaczerpnęła linię wokalną, a z drugiego muzykę. Posłuchajcie sami:

Zespół zasugerował, że będzie wykonywał tę fantastyczną muzyczną hybrydę podczas letniej trasy koncertowej. Takie muzyczne żarty stają się specjalnością Foo Fighters. W 2017 na festiwalu w Japonii zespół zagrał z Rickiem Astleyem jego przebój „Never Gonna Give You Up”, a ich wersja wyraźnie przypominała… „Smells Like Teen Spirit” Nirvany.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.