23.06.2017 11:01

Foo Fighters zagrał na żywo nowy utwór „Sunday Rain”

Dave Grohl i koledzy powoli przyzwyczajają nas do premier nowych utworów w wersji live. Tak też było i tym razem.

Foo Fighters zagrał na żywo nowy utwór „Sunday Rain”
foto: kadr z wideo

Co prawda numer „Run” zadebiutował w sieci wraz z teledyskiem, ale już „The Sky is a Neighborhood” oraz „Lah Di Da” zostały zaprezentowane po raz pierwszy na żywo podczas koncertu na islandzkim festiwalu Secret Solstice. Następca krążka „Sonic Highways” z 2014 roku oraz EP-ki „Saint Cecilia” nadciąga do nas wielkimi krokami. Kolejną jego zapowiedzią jest kompozycja „Sunday Rain”.

W tym przypadku wokale są zdominowane przez perkusistę Foo Fighters, Taylora Hawkinsa. Bębniarz już na wcześniejszych wydawnictwach kapeli przejmował rolę Dave'a Grohla i stawał za mikrofonem przy poszczególnych kompozycjach. Numer trwa dobre 6 minut, a niektóre jego fragmenty brzmią jak niczym nieskrępowany jam między muzykami.

Przekonajcie się o brzemieniu „Sunday Rain” w poniższym wideo. Kawałek został zaprezentowany fanom, którzy udali się na koncert Foo Fighters w Rydze na Łotwie:

Foo Fighters zdradził już szczegóły swojego kolejnego albumu. Będzie on zatytułowany „Concrete and Gold” i ukaże się 15 września 2017. Dave Grohl określił nowy materiał jako połączenie płyty „Sgt. Pepper” z twórczością Motorhead.

Producentem albumu został Greg Kurstin, który ma na koncie współpracą z takimi popowymi gwiazdami, jak Adele, Sia czy Pink. W ramach przygotowań do nowego albumu Foo Fighters, Grohl jak zwykle poszukiwał nowych wyzwań dla zespołu:

"

Pomyślałem, że może Greg wyprodukuje nasz album, bo nigdy nie pracował z rockowym zespołem, a my nigdy nie mieliśmy popowego producenta. "

Do miksowania płyty zatrudniony został wkrótce Darrel Thorp (Beck, Radiohead).

Który nowy utwór Foo Fighters podoba Ci się najbardziej?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Foo Fighters