17.05.2017 11:44

Foo Fighters zagrał nowy utwór „The Sky is a Neighborhood”

Dave Grohl i Taylor Hawkins wykonali po raz pierwszy nowy kawałek na imprezie charytatywnej Acoustic-4-A-Cure.

Foo Fighters zagrał nowy utwór „The Sky is a Neighborhood”
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Foo Fighters nie spieszy się z nowym materiałem. Gitarzysta Chris Shiflett ostrzegał już fanów, że na następcę „Sonic Highways” z 2014 roku przyjdzie im jeszcze nieco poczekać. Na szczęście w międzyczasie dostaliśmy przynajmniej EP-kę „Saint Cecilia”, a na koncertach pojawiają się powoli nowe utwory.

Teraz mieliśmy okazję poznać kolejny z nich. Dave Grohl był jedną z gwiazd corocznej imprezy charytatywnej Acoustic-4-A-Cure organizowanej przez Jamesa Hetfielda i Sammy'ego Hagara. Razem z pianistą oraz perkusistą Taylorem Hawkinsem postanowił zaprezentować publiczności premierową kompozycję.

Z jego zapowiedzi wynika, że decyzję podjął praktycznie w ostatniej chwili:

"

Jak byłem w drodze tutaj, pomyślałem: pieprzyć to, zagrajmy nową piosenkę. Pokażmy coś, czego jeszcze nikt nie słyszałem. Jeszcze nigdy nie graliśmy nikomu tego utworu. "

W ten sposób doszło do koncertowej premiery kawałka zatytułowanego „The Sky is a Neighborhood”. Amatorskie nagrania obejrzycie poniżej:

Nie ma jednak co oczekiwać, że zaraz po tym występie nagle dostaniemy całą płytę. Na razie Foo Fighters skupi się na koncertowaniu. Pośród występów na festiwalach w całej Europie nas najbardziej interesuje oczywiście Open’er Festival 2017, gdzie Dave Grohl i spółka zagrają 29 czerwca 2017 roku.

Fani zespołu mają jednak co robić, śledząc solowe poczynania jego muzyków. Dave Grohl pojawił się na EP-ce „Not the Actual Events” Nine Inch Nails, zaś Taylor Hawkins wydał pierwszy solowy album zatytułowany „Kota”, podobnie Chris Shiflett. Gitarzysta postanowił sprawdzić się w stylu country na krążku „West Coast Town”, który ukazał się 14 kwietnia 2017.

Czekacie na nową płytę Foo Fighters?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Foo Fighters