Foo Fighters zagrał nowy utwór „The Sky is a Neighborhood”

Jakub Gańko
17.05.2017 11:44
Foo Fighters zagrał nowy utwór „The Sky is a Neighborhood” Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Dave Grohl i Taylor Hawkins wykonali po raz pierwszy nowy kawałek na imprezie charytatywnej Acoustic-4-A-Cure.

Foo Fighters nie spieszy się z nowym materiałem. Gitarzysta Chris Shiflett ostrzegał już fanów, że na następcę „Sonic Highways” z 2014 roku przyjdzie im jeszcze nieco poczekać. Na szczęście w międzyczasie dostaliśmy przynajmniej EP-kę „Saint Cecilia”, a na koncertach pojawiają się powoli nowe utwory.

Teraz mieliśmy okazję poznać kolejny z nich. Dave Grohl był jedną z gwiazd corocznej imprezy charytatywnej Acoustic-4-A-Cure organizowanej przez Jamesa Hetfielda i Sammy'ego Hagara. Razem z pianistą oraz perkusistą Taylorem Hawkinsem postanowił zaprezentować publiczności premierową kompozycję.

Z jego zapowiedzi wynika, że decyzję podjął praktycznie w ostatniej chwili:

Jak byłem w drodze tutaj, pomyślałem: pieprzyć to, zagrajmy nową piosenkę. Pokażmy coś, czego jeszcze nikt nie słyszałem. Jeszcze nigdy nie graliśmy nikomu tego utworu.

W ten sposób doszło do koncertowej premiery kawałka zatytułowanego „The Sky is a Neighborhood”. Amatorskie nagrania obejrzycie poniżej:

Nie ma jednak co oczekiwać, że zaraz po tym występie nagle dostaniemy całą płytę. Na razie Foo Fighters skupi się na koncertowaniu. Pośród występów na festiwalach w całej Europie nas najbardziej interesuje oczywiście Open’er Festival 2017, gdzie Dave Grohl i spółka zagrają 29 czerwca 2017 roku.

Fani zespołu mają jednak co robić, śledząc solowe poczynania jego muzyków. Dave Grohl pojawił się na EP-ce „Not the Actual Events” Nine Inch Nails, zaś Taylor Hawkins wydał pierwszy solowy album zatytułowany „Kota”, podobnie Chris Shiflett. Gitarzysta postanowił sprawdzić się w stylu country na krążku „West Coast Town”, który ukazał się 14 kwietnia 2017.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.