06.02.2015 14:08

Foo Fighters zagrali w „Austin City Limits”!

Premiera godzinnego odcinka zatytułowanego „Foo Fighters” odbędzie się 7 lutego 2015 roku. Obejrzyjcie przedpremierowe ekskluzywne klipy z koncertu!

Foo Fighters zagrali w „Austin City Limits”!

Foo Fighters swoim występem zwieńczyli 40. sezon amerykańskiego programu „Austin City Limits”. Całość odcinka zostanie wyemitowana w telewizji PBS, 7 lutego 2015 roku. Mamy dla Was ekskluzywny klip dostępny tylko w Internecie, w którym grupa wykonuje kawałek „Arlandria”! Piosenka pochodzi z siódmego studyjnego albumu „Wasting Light” wydanego w 2011 roku. Przypomnijcie sobie ten kawałek i posłuchajcie, jak brzmi po latach!

W ramach jednego z ośmiu epizodów serialu dokumentalnego „Sonic Highways”, Foo Fighters zdecydowali się nagrać utwór na nową płytę w legendarnym studiu telewizyjnym KLRU-TV's Studio 6A, czyli pierwotnej lokalizacji „Austin City Limits”. Kawałek „What Did I Do?/God As My Witness” zarejestrowali razem z Garym Clarkiem Juniorem. Muzyk pojawił się na scenie z grupą także przy okazji nagrań ostatniego odcinka 40. sezonu programu. Posłuchajcie, jak zagrali go na żywo!

Pamiętacie scenę z serialu, kiedy Dave przeżywa szok znajdując w zakamarkach teksańskiego studia telewizyjnego zakurzone pianino, które pamięta dotyk palców największych muzycznych gwiazd?

Dave Grohl wyznał, że program „Austin City Limits” wywarł na niego bardzo duży wpływ, kiedy dorastał.

"

Miałem 7, a może 8 lat, gdy pierwszy raz obejrzałem show. Uczyłem się grać na gitarze, a w telewizji nie było wielu takich programów jak Austin City Limits. To było i jest widowisko, na którym możesz obejrzeć cały występ jednego zespołu. Kiedy byłem młody, mówiłem: Wow, to jest muzyka! Tak się ją robi! Teraz jest w moim salonie i to sprawia, że ja też chcę ją tworzyć! Oglądasz tych wspaniałych muzyków na scenie grających tydzień po tygodniu, a to może tylko inspirować młodych twórców. Może program służy właśnie do tego. "

Podobało Wam się?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Foo Fighters