23.04.2015 14:50

Foo Fighters zagrali w Polsce 19 lat temu. Kto pamięta ten koncert?

Foo Fighters zagra w Polsce jeszcze w tym roku! Sony Music poszukuje tych, którzy mają pamiątki z tego występu. Nagroda może mieć dla niektórych fanów dużą wartość. Co można wygrać?

Foo Fighters zagrali w Polsce 19 lat temu. Kto pamięta ten koncert?
foto: materiały prasowe

Foo Fighters podczas swojego pierwszego występu w Polsce w 1996 promowali swoją debiutancką płytę, zatytułowaną po prostu "Foo Fighters". Założyli wtedy białe koszule i zagrali set na molo w Sopocie. Było to zaledwie dwa lata po rozwiązaniu Nirvany. Muzycy zdążyli od tego czasu wydać 7 płyt.

W czasie oczekiwania na kolejny występ Foo Fighters, wytwórnia Sony Music zorganizowała akcję, w ramach której fani dzielą się wspomnieniami z koncertu w Sopocie. Każdy kto ma zdjęcie (bądź nagranie wideo) z koncertu może udostępnić je na Facebooku, Twitterze lub Instagramie. Wystarczy, że doda hashtag #ffsopot. Najlepsze materiały trafią do menegementu zespołu i zostaną pokazane fanom z całego świata poprzez Facebooka. 

Nie jest to jedyny powód do wspominania. W tym roku Foo Fighters obchodzi 20-lecie istnienia. Muzycy przypomnieli przy okazji o tym, jak to wszystko się zaczęło. Rozpoczęli oni karierę w 1995 roku. Pierwsze występy były dla Grohla i jego kolegów bardzo stresujące. Znaleźli jednak sposób na poradzenie sobie z tremą:

"

Początkowo byliśmy przerażeni. Myśleliśmy, że najlepszym sposobem na oswojenie się z występami, jest wyciągnięcie beczki piwa i spicie się do nieprzytomności. Dopiero wtedy mogliśmy wyjść na scenę i zagrać utwory, których nikt wcześniej nie słyszał. "

Koncert Foo Fighters w Krakowie odbędzie się 9 listopada 2015 roku. Bilety będą kosztować między 249, a 299 zł. 

A Wy pamiętacie koncert w Sopocie?

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News Koncerty Foo Fighters