26.10.2017 10:39

Foo Fighters zagrało „The Pretender” na Akropolu

Zespół zagrał lekko improwizowaną, 9-minutową wersję swojego przeboju w legendarnym Greckim amfiteatrze w ramach programu „Landmarks Live in Concert”.

Foo Fighters zagrało „The Pretender” na Akropolu
foto: kadr z wideo

Foo Fighters nie są obce koncerty w dziwnych miejscach lub niecodziennych warunkach. W 2015 roku podczas trasy koncertowej, w trakcie której zagrali między innymi w Polsce, wokalista i gitarzysta zespołu Dave Grohl występował z nogą w gipsie siedząc na tronie zrobionym z gitar, przypominającym Żelazny Tron z „Gry o Tron”.

Tym razem amerykańscy muzycy zagrali koncert na ateńskim Akropolu, a PBS udostępniło nagranie z koncertu, w którym Foo Fighters wykonują utwór „The Pretender”. Kawałek jest jednak nieco zmieniony wobec oryginalnej wersji, ponieważ mniej więcej w połowie piosenki muzycy rozpoczynają małe „jam session”, grając rock ‘n rollową improwizacje, która przywodzi na myśl twórczość artystów takich jak Chuck Berry.

Wczytywanie...

Nagranie zostało zarejestrowane na potrzeby programu PBS zatytułowanego „Landmarks Live in Concert”, w którym różne bardziej i mniej kultowe zespoły grają koncerty w zabytkowych miejscach. Innymi wykonawcami, którzy wystąpili w serii byli między innymi Brad Paisley, który zagrał na Uniwersytecie West Virginia, a we florenckim Pallazo Veccio zaśpiewał Andrea Bocelli.

Gospodarzem „Landmarks Live in Concert” jest Chad Smith, perkusista Red Hot Chili Peppers, który był nieco onieśmielony atmosferą panującą na Akropolu:

"

Dostaliśmy tę niesamowitą możliwość spędzenia tygodnia w mieście, które ma ponad 3400 lat. To w Atenach narodziły się demokracja, teatr i filozofia. To, że pozwolili nam zorganizować koncert rockowy w jednym z najważniejszych miejsc zabytkowych na świecie ma dla nas ogromne znaczenie. Wszyscy byliśmy ukorzeni i czuliśmy się uhonorowani. "

My mamy jedynie nadzieje, że w pełnej wersji koncertu dostaniemy wykonanie „Never Gonna Give You Up” z Rickiem Astleyem.  

Kamil Kacperski
Tagi: #Foo Fighters #Rock News