Foo Fighters zamierza wydać nowy album w 2020 roku

20.08.2019 11:32
Foo Fighters zamierza wydać nowy album w 2020 roku Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Taylor Hawkins wyznał, że już niedługo Foo Fighters zabierze się za nowy studyjny materiał.

Ostatni studyjny krążek Foo Fighters pojawił się w 2017 - mowa o płycie "Concrete and Gold", na której znalazły się m.in. single "Run" czy "The Sky is a Neighborhood". Kiedy możemy spodziewać się nowego albumu? Taylor Hawkins zdradził parę szczegółów i okazuje się, że już w przyszłym roku usłyszymy nowe piosenki od Foo Fighters.

Foo Fighters zamierza wydać nowy album w 2020 roku

Perkusista porozmawiał z Rock Sound przed występem Foo Fighters w Glasgow i został zapytany właśnie o plany na przyszłość i nowy album. Hawkins wyznał, że grupa niebawem wejdzie do studia:

No cóż, słyszałem od naszego nieustraszonego lidera, Dave'a Grohla, że ma sporo demówek, nad którymi pracuje. Myślę, że wejdziemy do studia jak tylko skończymy europejską trasę koncertową, wtedy będziemy składać utwory do kupy. To długi proces, mamy dużo demówek i materiału. Myślę, że będziemy mieć nową płytę w 2020 roku.

Przeczytaj także

Posłuchajcie całego wywiadu z perkusistą Foo Fighters:

Ostatnio fani kapeli otrzymali niezłą niespodziankę od zespołu - z okazji 24. rocznicy ukazania się debiutanckiego albumu Foo Fighters wydał koncertową EP-kę z archiwalnymi nagraniami. Na minialbumie "00950025" znalazły się 3 utwory: "Wattershed" i "For All the Cows" pochodzą z 1995 roku, zaś kawałek "There Is Nothing Left to Lose" zarejestrowano w 2000 w Australii w Melbourne.  

Zobacz także: Dave Grohl wybrał najlepszy młody zespół rockowy na świecie. To wcale nie Greta Van Fleet

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.