Fragment czaszki zmarłego wokalisty Mayhem do kupienia w sieci

Joanna Chojnacka
27.11.2018 17:44
Fragment czaszki zmarłego wokalisty Mayhem do kupienia w sieci Fot. kadr z wideo/ Rafa Frost

Na jednej ze stron internetowych można kupić fragment czaszki wokalisty Mayhem. Fani wraz z kością wielkości monety, otrzymają certyfikat autentyczności.

Grupa black metalowa Mayhem jest uznawana za prekursorów gatunku, jednak popularność zawdzięczają w dużej mierze także kontrowersjom i legendom, które na przestrzeni lat mnożyły się wokół działalności zespołu. W 1993 roku gitarzysta Øystein Aarseth znany pod pseudonimem Euronymous został zamordowany przez innego muzyka, lidera Burzum, Varga Vikernesa. Znaleziono go na schodach przed mieszkaniem z 23 ranami kłutymi. Co ciekawe, 2 lata wcześniej muzyk sam znalazł martwego kolegę z zespołu, który popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę.

Fragment czaszki wokalisty Mayhem do kupienia w sieci

Był nim wokalista Mayhem, Per "Dead" Ohlin. Aarseth zamiast natychmiast zawiadomić policję, o tym co się stało, zaczął robić martwemu muzykowi zdjęcia. Jedno z nich trafiło nawet na okładkę bootlega z 1995 roku "Dawn of the Black Hearts". Gitarzysta uznał, że oprócz zdjęć zakrwawionego kolegi, przydadzą mu się także fragmenty czaszki rozrzucone po podłodze. Zebrał je, a następnie, jak głosi legenda, rozesłał muzykom, którzy według niego są autentyczni.

Jak się okazuje, jedna z części czaszki Ohlina przetrwała i można kupić ją na stronie Serial Killers Ink. Do kości wielkości monety zostanie dołączony certyfikat autentyczności z podpisanym przez Aarsetha, 5 dni po samobójstwie wokalisty, listem. Taka specyficzna pamiątka będzie kosztować prawdziwego fana Mayhem 3,5 tysiąca dolarów. Sprzedawcy podkreślają, że kość jest zadbana i zachowana w dobrym stanie.

mayhem1 Fot. http://serialkillersink.net
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.