Frank Zappa doczeka się dokumentu

Robert Skowronski
25.07.2015 13:32
Frank Zappa doczeka się dokumentu Fot. imago/Haytham Pictures/East News

Kolejny żywot nieżyjącej legendy rocka zostanie przedstawiony widzom w postaci filmu dokumentalnego. Obraz poświęcony Franku Zappie jest już we wstępnej fazie produkcji. Za kamerą stanie Alex Winter, a o efektach jego pracy przekonamy się w 2017 roku.  

Twórca otrzymał zielone światło od rodziny muzyka. Swoje dzieło ma oprzeć na napisanym przez siebie scenariuszu. Wybór Wintera jest o tyle niepokojący, gdyż zarówno jako reżyser, jak i aktor, nie ma szczególnie wybitnych sukcesów na swoim koncie.

Choć produkcje przez niego tworzone lub z jego udziałem, nie należą do kinowej ekstraklasy, to rodzina Zappy jest spokojna o pracę Wintera, tak przynajmniej twierdzi syn legendarnego muzyka, Ahmet:

To nie jest łatwa do opowiedzenia historia, ale wierzymy, że Alex w pełni zrozumie skomplikowanie i wieloaspektowość człowieka, który był moim ojcem.

Podobnego zdania jest wdowa po Franku Zappie, Gail Zappa:

Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi. To świetny filmowiec o zaawansowanych technikach pracy. 

Reżyser ma już ułożony koncept na swój film, ma wizję, która ma sprawić, że dzieło będzie się odróżniało od reszty dokumentów poświęconych Zappie:

Powinien zostać stworzony autoryzowany dokument o nadzwyczajnym życiu i pracy Franka Zappy. Drżę z emocji z powodu tego, że wyruszę w tę podróż. Nasza opowieść będzie głównie przedstawiona słowami samego Franka. Będzie naszym podróżnikiem w tej wędrówce, dzięki czemu otrzymamy epicką sagę o wielkim amerykańskim artyście i myślicielu, spojrzenie na jego prywatne i okołopolityczne życie.

Winter wraz ze swoją prawą ręką Glenem Zipperem będą mieli dostęp do prywatnych archiwów rodziny muzyka, w tym do niepublikowanych wcześniej materiałów, na które składają się nieznane do tej pory nagrania, wykonania koncertowe i wywiady. Przypominamy, że powstaje także dokument o innej muzycznej legendzie, o Sydzie Barrettcie z Pink Floyd.

Czekacie na dokument o Franku Zappie?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.