Frank Zappa kolejnym artystą przywróconym do życia jako hologram

Kamil Kacperski
22.09.2017 10:07
Frank Zappa kolejnym artystą przywróconym do życia jako hologram Fot. Discreet Records

Hologramowi wokalisty ma towarzyszyć gitarzysta Steve Vai. Daty koncertów nie są jeszcze znane.

Firma Eyellusion oficjalnie zapowiada, że następnym artystą, który ruszy w trasę jako hologram będzie Frank Zappa. Nie są znane jeszcze konkretne daty, ale zapowiedziano, że pierwsza część turnee ruszy pod koniec 2017 roku. Potwierdzono również, że zespół będzie wykonywał rockową operę autorstwa Zappy pt. „Joe’s Garage”.

Syn zmarłego muzyka, Ahmet Zappa, skomentował projekt:

Jestem podekscytowany tym, że Frank Zappa znów wyruszy w trasę. Nie mogę się doczekać, by zaprezentować ludziom jego dorobek, zwłaszcza gdy gościnnie wystąpią z nami muzycy, których ojciec uwielbiał, m.in.: Steve Vai, Ian Underwood, Adrian Belew, Arthur Barrow, Vinnie Colaiuta, Scott Thunes, Mike Keneally, Denny Walley czy Napoleon Murphy Brock by wymienić tylko kilku. Gdy z nimi rozmawiałem, wszyscy powiedzieli że są bardzo podekscytowani, aby znów dzielić scenę z Frankiem i dać fanom niezapomniane przeżycie, grając największe hity ojca.

Młody Zappa kontynuował:

Możecie sobie wyobrazić jak wspaniale jest móc zobaczyć Moon (Zappa, siostra Ahmeta) śpiewającą „Valley Girl” z Frankiem? Albo Dweezila (Zappa, brat Ahmeta) grającego pojedynek na solówki z ojcem? Coś niesamowitego. A jeśli tego będzie mało, to planujemy zbudowanie całej scenografii Joe’s Garage The Musical z nikim innym niż Frankiem Zappą w roli Central Scrutinizera!

Eyellusion, które jest odpowiedzialne za zbudowanie hologramu Zappy, stoi również za „przywróceniem do życia” Ronniego Jamesa Dio, którego trasa „Ronnie Returns!” rusza już za niecały miesiąc. Na własne oczy będziecie mogli zobaczyć byłego wokalistę Black Sabbath już 9 grudnia w warszawskiej Proximie. A tu przedsmak tego, jak projekty Eyellusion wyglądały w przeszłości:

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.