03.04.2015 15:10

Frank Zappa z setnym albumem!

Rodzina zmarłego w 1993 roku muzyka zapowiada, że „Dance Me This” ukaże się jeszcze w 2015 roku.

Frank Zappa z setnym albumem!
foto: East News

Setna płyta ukaże się w czerwcu. Ma to być naprawdę ostatni krążek z kompozycjami Franka Zappy. Za życia artysta wydał 62 albumy, rodzina po jego śmierci odkryła materiały na kolejne 38 wydawnictw.

„Dance Me This” powstawał w roku śmierci artysty, równolegle z wydanymi pośmiertnie „Civilization, Phaze III” (1994) oraz „Trance-Fusion” (2006). W 1993 roku na łamach „Guitarist Magazine” zapowiadał go jeszcze sam Frank Zappa:

"

Pracuję obecnie nad synclavierową [Synclavier – rodzaj cyfrowego syntezatora, przyp. red.] płytą zatytułowaną „Dance Me This”. Planuję, że będą z niej korzystać nowoczesne grupy taneczne. Prawdopodobnie nie ukaże się przed końcem następnego roku. "

Muzyk zmarł na raka prostaty kilka miesięcy później. Album nie ukazał się przed kolejne 20 lat. Zmieni się to już w czerwcu 2015 roku.

Wśród ostatnich dokonań Zappy usłyszymy utwory „Pachuco Gavotte”, „Goat Polo” i „Wolf Harbor”. Płytę można już zamawiać za pośrednictwem strony barfkoswill.shop.musictoday.com. Kosztuje tylko 18 dolarów.

dancemethiscover
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Frank Zappa