Frank Zappa z setnym albumem!

Urszula Drabińska
03.04.2015 15:10
Frank Zappa z setnym albumem! Fot. East News

Rodzina zmarłego w 1993 roku muzyka zapowiada, że „Dance Me This” ukaże się jeszcze w 2015 roku.

Setna płyta ukaże się w czerwcu. Ma to być naprawdę ostatni krążek z kompozycjami Franka Zappy. Za życia artysta wydał 62 albumy, rodzina po jego śmierci odkryła materiały na kolejne 38 wydawnictw.

„Dance Me This” powstawał w roku śmierci artysty, równolegle z wydanymi pośmiertnie „Civilization, Phaze III” (1994) oraz „Trance-Fusion” (2006). W 1993 roku na łamach „Guitarist Magazine” zapowiadał go jeszcze sam Frank Zappa:

Pracuję obecnie nad synclavierową [Synclavier – rodzaj cyfrowego syntezatora, przyp. red.] płytą zatytułowaną „Dance Me This”. Planuję, że będą z niej korzystać nowoczesne grupy taneczne. Prawdopodobnie nie ukaże się przed końcem następnego roku.

Muzyk zmarł na raka prostaty kilka miesięcy później. Album nie ukazał się przed kolejne 20 lat. Zmieni się to już w czerwcu 2015 roku.

Wśród ostatnich dokonań Zappy usłyszymy utwory „Pachuco Gavotte”, „Goat Polo” i „Wolf Harbor”. Płytę można już zamawiać za pośrednictwem strony barfkoswill.shop.musictoday.com. Kosztuje tylko 18 dolarów.

dancemethiscover
Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.