Franz Ferdinand zapowiedział koncert w Polsce i nowy album

Maciej Koprowicz
26.10.2017 11:44
Franz Ferdinand zapowiedział koncert w Polsce i nowy album Fot. Derren Nugent/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Polscy fani szkockiego zespołu mają powody do zadowolenia. 9 lutego 2018 otrzymają jego nową płytę, „Always Ascending”, a 8 marca 2018 zobaczą go na żywo w Warszawie.

Szkocki zespół Franz Ferdinand to jeden z najważniejszych wykonawców tak zwanej nowej rockowej rewolucji, która wybuchła na scenie alternatywnego rocka na początku poprzedniej dekady. Przebojowe, zadziorne piosenki z debiutanckiej płyty „Franz Ferdinand” z 2004, takie jak „Darts Of Pleasure”, „The Dark Of The Matinee” czy przede wszystkim „Take Me Out” zdobyły popularność nie tylko wśród fanów indie.

Każdy kolejny album Franz Ferdinand był sukcesem i przyniósł duże przeboje, by wspomnieć choćby „Do You Want To” i „Eleanor Put Your Boots On” z 2005 czy „Ulysses” i „No You Girls” z 2008. Bardzo udanym dziełem był ostatni jak na razie krążek „Franzów”, czyli „Right Thoughts, Right Words, Right Action” z 2013 roku, promowany popularnymi singlami „Right Action”, „Love Illumination” i „Evil Eye”.

Po kilku latach Alex Kapranos i spółka wracają z nowym materiałem. Piąty album studyjny zespołu pod tytułem „Always Ascending” ukaże się 9 lutego 2018. Zapowiada go singiel o tym samym tytule.

To nie koniec ekscytujących wiadomości dla fanów. Franz Ferdinand ogłosił daty promujących płytę koncertów. 8 marca 2018 zespół wystąpi w Warszawie, w klubie Stodoła. Koncert rozpocznie się o 19.00.

Bilety w cenie 145 zł (miejsca stojące), 181 zł (balkon, miejsca siedzące numerowane) dostępne są na stronie Eventim.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik, Media Markt i Saturn. Uczestnikami koncertu mogą być osoby pełnoletnie, małoletnie od 16 roku życia, a pozostałe małoletnie posiadające pisemną zgodę rodzica w koncercie lub w towarzystwie upoważnionej osoby dorosłej posiadające przy sobie ważny dokument tożsamości oraz bilet. Sprzedaż biletów rozpocznie się 3 listopada 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.