22.12.2015 08:24

Fred Durst dostał zakaz wstępu na Ukrainę

Wydzieranie się do mikrofonu, rzucanie na lewo i prawo przekleństwami oraz mnóstwo tatuaży - to faktycznie może sprawiać, że dla niektórych Fred Durst wygląda jak niebezpieczny gość. No ale, żeby od razu zabraniać mu wstępu na Ukrainę?

Fred Durst dostał zakaz wstępu na Ukrainę
foto: Dariusz Ptaszyński + Flagowy Miszcz

„Kara” co prawda nie jest dożywotnia, ale lider Limp Bizkit nie będzie miał wstępu na teren naszych wschodnich sąsiadów przez pięć lat. Dlaczego zapadła ta decyzja dotycząca amerykańskiego miłośnika baseballówek, skoro ostatnimi czasy tak wyraźnie brata się z mieszkańcami państw postkomunistycznych?

Tego do końca nie wiadomo, gdyż za powód podaje się: „chęć zagwarantowania bezpieczeństwa kraju”. Ta informacja została potwierdzona przez odpowiednie służby obrony państwa, a sama decyzja zapadła jeszcze w listopadzie 2015 roku. Oto dokument, który przypieczętował losy wokalisty Limp Bizkit na Ukrainie:

"

9 listopada 2015 wobec obywatela USA, Freda Dursta, została zatwierdzona uchwała o zakazie wstępu na Ukrainę na 5 lat w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszego kraju. "

pismo

Można domniemywać, że ma to związek z aneksją przez Rosję części Krymu, gdzie Fred Durst wyraził wcześniej chęć przeprowadzenia się. Rosyjska Ambasada była bardzo pozytywnie nastawiona do tego pomysłu:

"

Fred Durst z Limp Bizkit powiedział, że chce zamieszkać na Krymie – zapraszamy! "

Dla wiceprzewodniczącego Rady Ministrów Krymu, Dmitry'a Polonsky'ego, jest to jednoznaczne z tym, że Rosja jest miejscem wolności:

"

Czują, że dziś sprawiedliwość pochodzi z Rosji, która stoi na straży zasad demokracji, wolności słowa i wolności wypowiedzi artystycznej. Ci ludzie chcą żyć tam, gdzie czują się wolni i jest im wygodnie. "

A skąd w skrywającej się pod czerwoną czapeczką pomysł przeprowadzki na Wschód? Muzyk w 2012 roku poślubił Kseniyę Beryazinę, która urodziła się właśnie na Krymie. Od niej też Durst pobiera naukę języka rosyjskiego.

Cóż, wokalista Limp Bizkit nie ma chyba innego wyboru, jak utopić swoje smutki związane z zakazem wstępu na Ukrainę w wódce. Chociaż to marne pocieszenie, skoro jedna butelka starcza mu na zaledwie 10 minut.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Limp Bizkit