25.01.2017 12:22

Fret Zeppelin nauczy Cię grać na gitarze diodami LED

Zawsze chciałeś zostać Satrianim, ale ciężko Ci było opanować jego instrument? To rozwiązanie jest dla Ciebie.

Fret Zeppelin nauczy Cię grać na gitarze diodami LED
foto: kadr z wideo

Pieniądze, sława, uwielbienie kobiet, nieograniczony dostęp do narkotyków, podróże po całym świecie... W teorii życie muzyka rockowego brzmi jak wymarzona sielanka. W praktyce jest pewnie nieco gorzej, ale i tak wielu z nas to nie odstrasza. Problemem, który jednak trzeba wcześniej pokonać, jest nabranie sprawności wykonawczej. A co jeśli jesteśmy naprawdę opornymi uczniami?

Edge Tech Labs ma dla Was rozwiązanie. Jest nim wymyślny system diod LED pod uroczą nazwą Fret Zeppelin, który można zainstalować na dowolnej gitarze. Jeśli wierzyć twórcom projektu, nauczy nas on gry w zaledwie 60 sekund. Można więc ominąć setki godzin ćwiczeń, niemałe koszty lekcji... Wynalazek ma w teorii pozbawić wszelkiej frustracji, a dać czystą radochę. Brzmi kusząco, nieprawdaż?

Dzięki Fret Zeppelin gra na gitarze zbliża się bardziej do zabawy w popularne Guitar Hero. Diody LED pozwalają bowiem namierzyć nam odpowiednie dźwięki i wykonywać je w odpowiednich momentach. We wszystkim wspomaga je specjalna aplikacja przygotowana na urządzenia z systemami iOS i Android. Jak przekonują twórcy, Brandon Borko i Shaun Masavage, znacznie ułatwia to wykonywanie ulubionych kawałków.

"

Teraz możesz grać intuicyjnie, nie jeden dźwięk czy akord naraz. Fret Zeppelin pomoże Ci wykonać cały utwór już za pierwszym razem! Po odegraniu dźwięku nasza aplikacja wykrywa brzmienie i podświetla, gdzie powinieneś położyć palec w następnej kolejności. Produkcja gitar była doskonalona przez wieki. Już wcześniej mieliśmy podobne wynalazki z diodami LED, ale opinie były zawsze takie same: brzmiały po prostu fatalnie. Dlatego też pozostawiliśmy robienie gitar ekspertom, a nasz produkt możesz łatwo dodać do dowolnego instrumentu. "

Trzeba przyznać, że to rzeczywiście całkiem innowacyjne podejście i brzmi na znacznie tańsze niż, dajmy na to, kurs lekcji on-line od Fendera. Nie znaczy to jednak, że cena Fret Zeppelina należy do niskich. Za przedpremierowe zamówienie w ramach Kickstartera producent życzy sobie 199 dolarów. Później zapewne cena jeszcze wzrośnie.

Warto? W podjęciu ewentualnej decyzji może pomóc Wam poniższe wideo oraz galeria z Instagrama z Fret Zeppelinem w akcji:

Jeśli rozwiązanie Edge Tech Labs Was nie przekonuje, mamy też dla Was inne pomysły. Bardzo podobnym wynalazkiem był już FRETX, mieliśmy też osobliwy „spinacz” pod nazwą Chordelia czy MI Guitar - coś, co tak naprawdę wcale nie jest gitarą. Do wyboru, do koloru.

Jak Wam się widzi nauka gry na gitarze z Fret Zeppelinem?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele