09.08.2016 12:52

Frontman Deicide: Corey Taylor może mi possać

Muzyk ma wiele pretensji do wokalisty Slipknota. Co sprawiło, że tak się wkurzył?

Frontman Deicide: Corey Taylor może mi possać
foto: Larry Meiring, CC-BY-SA-2.0; Chris Pizzello / Invision / AP / Fotolink / East News

Deathmetalowa kapela Deicide stała się jedną z inspiracji dla Slipknota. Siłą rzeczy członkowie zespołu mieli nadzieję, że Corey Taylor wraz ze swoimi kumplami z kapeli zrobi coś, żeby rozkręcić ich karierę.

Tak przynajmniej zrobiła Metallica, która w swoim repertuarze uwzględniła cover Diamond Head, dzięki czemu zespół dostaje cały czas sporo pieniędzy z tantiemu. Niestety Deicide nie miał tyle szczęścia.

W jednym z wywiadów Glen Benton wyznał, że Slipknot obiecał zabrać jego zespół w trasę koncertową, jednak do tego nie doszło i wokalista nie ma najlepszego zdania o formacji:

"

Ssij, to mogę ci powiedzieć. Ku*wa spie*dalaj Corey Taylor i wszystkie twoje pe*ały. „Och, zabierzemy Deicide z nami w trasę bla, bla, bla” - robili nam wtedy laskę. I wiesz co? Nigdy nic dla nas nie zrobiłeś. Raz przedstawiłeś nas na koncercie. "

Muzyk ma pretensje o to, że kapela nie odwdzięczyła się w odpowiedni sposób Deicide:

"

Wielkie dzięki. Co z pieprzoną trasą? Co z tym, żeby nam trochę ku*wa pomóc? Robimy to już od wielu lat. Muzycy z kapel mówią: „Chłopie, faceci z twojej kapeli spowodowali, że zająłem się muzyką”. Wiesz co, odwdzięcz się. "

Inne formacje są bardziej wyrozumiałe i oferują tego typu pomoc kapeli, dzięki czemu Deicide może nieco polepszyć swoją sytuację finansową:

"

„Zabieramy Was w trasę. Możecie zarobić na T-shirtach”. Przynajmniej możemy w ten sposób opłacić nasz transport. Chcesz nas wsadzić do pieprzonego autobusu w trasę? Ale jednak doceniam to, że kapele o nas ku*wa wspominają i to jest super. Jest taki pomysł: pogadaj z jednym z tych wielkich promotorów proponując, żeby Deicide miał lepszą pozycję na festiwalu, albo żebyśmy zagrali na jednej z waszych tegorocznych tras. "

Slipknot tymczasem woli koncertować z bardziej słynnym artystą, a mianowicie Marilynem Mansonem. Letnia trasa po Ameryce Północnej miała wystartować 9 czerwca 2016 roku jednak ze względu na nieplanową operację Coreya Taylora występy zostały przełożone. Co więcej podczas jednego z koncertów muzyk się przewrócił i po przebytej operacji upadek zapewne musiał trochę boleć.

Czyżby wokalista Deicide rzucił na Coreya klątwę? Patrząc na jego słowa jest to bardzo możliwe.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slipknot Corey Taylor