Heath Ledger mógł żyć? Frontman Killing Joke twierdzi, że był w stanie uratować aktora

16.10.2019 15:42
Heath Ledger mógł żyć? Frontman Killing Joke twierdzi, że był w stanie uratować aktora Fot. . Everett Collection/East News

Killing Joke to zespół, który rozpczął swoją karierę w 1978 roku. Zespół został założony przez Jaza Colemana, który teraz twierdzi, że mógł uratować Heatha Ledgera.

W 2008 roku świat obiegła smutna informacja. Heath Ledger został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku. Badania toksykologiczne wykazały, że aktor zmarł w wyniku przedawkowania leków nasennych. Heath był w trakcie zdjęć do filmu "Parnassus", w którym grał główną rolę. Ledger zmarł pół roku przed premierą "Mrocznego rycerza". Aktor wcielił się w rolę Jokera, za którą w 2009 roku został pośmiertnie nagrodzony Oscarem.

Heath Ledger mógł żyć? Frontman Killing Joke twierdzi, że był w stanie uratować aktora

Jaz Coleman, frontman kapeli Killing Joke twierdzi, że mógł uratować aktora. Muzyk przyznał to w najnowszym wywiadzie dla podcastu "Life In The Socks". Zdaniem artysty Heath Ledger oparł postać Jokera z "Mrocznego rycerza" na postaci, która pojawia się w teledysku Killing Joke "Hosannas From The Basement Of Hell":

Byłem pijany, miałem nadwagę i byłem cholernie paskudny - niektóre kadry z tego wideo zostały wykorzystane przez Heatha Ledgera, który studiował moją postać i przygotowywał się do roli Jokera w "Mrocznym rycerzu". Wszędzie miał moje zdjęcia. Miałem nadwagę, za dużo piłem i rozwalałem wszystko, co znalazło się na mojej drodze i zaczynałem robić się szalony. On jednak to wszystko wykorzystał do stworzenia swojej postaci. Taka jest prawda.

Przeczytaj także

Okazało się, że maska, w której występuje Coleman w tym teledysku i na scenie jest dla niego ochroną przed siłami zła:

Używam maski jako ochrony. Nawet, kiedy jej nie ubieram. Wykorzystuje ją po trochu, bo wiem, że może przesłać ci złość - energię arlekina, szaleńca lub głupca [...]. Mam już 40 lat doświadczenia. Moglem uratować Heatha Ledgera gdybym go tylko znał [...].

Killing Joke zagrał w Polsce w 2018 roku. Kapela odwiedziła stolicę 20 października.

Zobacz także: Batman i Joker we fragmencie animacji „Batman: The Killing Joke”

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.