13.11.2017 12:48

Frontman Morbid Angel: Z wszystkiego robi się sensację, nawet z metalu

Steve Tucker wypowiedział się na tego co dzieje się w mediach, które szukają wszędzie sensacyjnych informacji.

Frontman Morbid Angel: Z wszystkiego robi się sensację, nawet z metalu
foto: kadr z wideo

Steve Tucker z grupy Morbid Angel wypowiedział się ostatnio na temat metalowej społeczności i jego ocena jest dosyć pesymistyczna. Wszystko przez to, że metalowe środowisko stało się częścią komercyjnego biznesu, który szuka tylko dobrze sprzedających się szokujących newsów i sensacji.

"

W Ameryce jednym z problemów jest fakt, że wiadomości stały się częścią przemysłu rozrywkowego. Jest sporo rywalizujących ze sobą firm, które zwracają uwagę tylko na wyniki. Tak więc z wszystkiego robi się sensację, nawet z metalu. Jest wiele stron internetowych i magazynów piszących o metalu, które skupiają się wyłącznie na plotkach, a nie muzyce. "

Taka sytuacja zadziwia artystę, który wyznał, że jest mu naprawdę przykro z tego powodu, bowiem metal z założenia miał być czymś zupełnie innym niż show biznes.

"

Metal w ogóle nie ma nic wspólnego z kulturą pop. Chodziło o ludzi, którzy chcą tego samego co inni i którzy po prostu nie chcieli słuchać cukierkowej muzyki. Ludzie byli trochę inni, była to trochę kontrkultura. "

Tymczasem sytuacja mocno się zmieniła:

"

Żeby osiągnąć dobre wyniki online magazyny szukają plotek, robią to dla dużych nagłówków, żeby sporo osób w to kliknęło, przeczytało i polubiło to bardziej niż wszystko inne informacje na świecie - prawda nie jest wcale taka ważna. "

Dla dobrych wyników niektórzy są w stanie wymyślić błyskotliwe plotki, a rzetelność dziennikarska przechodzi do lamusa:

"

Naprawdę chciałbym, żeby dziennikarze muzyki metalowej - nie zamierzam obrażać kogokolwiek - chciałbym, żeby metal był postrzegany tak, jak naprawdę wygląda, jako kontrkultura. Dla mnie takie postępowanie, jak to robi cała reszta popowego świata, jest bezsensowne. "

Niestety często metal wplątany jest w komercyjny świat show biznesu - wystarczy wspomnieć o modzie na metalowe koszulki. Ostatnio Kylie i Kendall Jenner narobiły sobie wielu wrogów, bo na ich koszulkach oprócz twarz kobiet pojawiły się wizerunki legend rocka, np. Ozzy'ego Osbourne'a czy okładki płyt.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Morbid Angel