06.07.2020 14:35

Frontman grupy Kasabian odchodzi z zespołu

Tom Meighan, frontman grupy Kasabian, odchodzi z zespołu, żeby skupić się na swoim zdrowiu.

Frontman grupy Kasabian odchodzi z zespołu
fot. Photoshot/REPORTER/East News

W mediach społecznościowych rockowej grupy Kasabian pojawił się komunikat, dotyczący przyszłości zespołu. Wynika z niego, że frontman grupy, Tom Meighan, odchodzi z zespołu, aby skupić się na poprawie swojego zdrowia i „przywróceniu życia na odpowiednie tory”.

Open'er Festival w wersji online rusza już dzisiaj! Gdzie oglądać i kto zagra?
Open'er Festival w wersji online rusza już dzisiaj! Gdzie oglądać i kto zagra?
Przeczytaj także Open'er Festival w wersji online rusza już dzisiaj! Gdzie oglądać i kto zagra?

Tom Meighan odchodzi – komunikat

Informacja pojawiła się w mediach społecznościowych zespołu.

"

"Tom Meighan odchodzi z zespołu Kasabian, za obopólną zgodą jego członków. Tom mierzył się z problemami osobistymi, które miały wpływ na jego zachowanie już od jakiegoś czasu i teraz chce skupić się w pełni na powrocie do zdrowia i naprowadzeniu swojego życia znów na odpowiednie tory. Nie będziemy więcej komentować tej sprawy". "

Cersei z „Gry o tron” jako czarownica-dresiara w teledysku Kasabiana
Cersei z „Gry o tron” jako czarownica-dresiara w teledysku Kasabiana
Przeczytaj także Cersei z „Gry o tron” jako czarownica-dresiara w teledysku Kasabiana

Kasabian – krótka historia grupy

Grupa Kasabian powstała w 1997 roku w angielskim miasteczku Leicester przez Toma Meighana i gitarzystę Sergio Pizzorno, który występował także na drugim wokalu. W oryginalnym składzie występowali także gitarzysta Chris Karloff oraz basista Chris Edwards. Skład zespołu zmieniał się przez lata, ale Meighan i Pizzorno byli stałymi członkami, którzy występowali z zespołem od samego początku.

Zespół w szybkim tempie zyskał wielką popularność, stając się headlinereami najważniejszych europejskich i śwatowych festiwali. Grupa nagrodzona muzycznymi wyróżnieniami, z Brit Awards i Q Awards na czele, wielokrotnie występowała w Polsce. Ich mosh-pity pod sceną należą do jednych z najbardziej lubianych przez fanów. Zabawa w rytm „Fire” należy do najmilszych wspomnień każdego, kto miał szansę obejrzeć Kasabian na żywo.

Zespół wydał sześć albumów studyjnych. Ostatni – „For Crying Out Loud” – w 2017 roku.

Kto znajduje się na okładce płyty „For Crying Out Loud” Kasabian?
Kto znajduje się na okładce płyty „For Crying Out Loud” Kasabian?
Przeczytaj także Kto znajduje się na okładce płyty „For Crying Out Loud” Kasabian?

Tom Meighan odchodzi – co dalej z Kasabian?

Chwilowo nie wiadomo, czy odejście Meighana oznacza przerwę w pracy zespołu, czy czasową zmianę jego składu. Wydaje się jednak, że to właśnie ta pierwsza możliwość jest działaniem, którego należy się spodziewać. Warto zresztą przypomnieć, żę Sergio Pizzorno w zeszłym roku rozpoczął swój solowy projekt, pod nazwą The SLP. Tom Meighan w ostatnim czasie także pracował nad swoim solowym materiałem, potwierdzając jednak w wywiadach, że Kasabian jako grupa ma się dobrze.

"

Piszę mnóstwo muzyki. Zobaczymy, co z tego będzie. Mam wiele pomysłów, wiele „ciastek w słoiku”, są całkie niezłe. To będzie bardzo autobiograficzny materiał, coś jak historia mojego życia. To bardzo… rozdzierający serce materiał. No, może nie rozdzierające serce, ale zwyczajnie bardzo bliski mojemu sercu. Bardzo prawdziwy – powiedział w jednym z niedawnych wywiadów, udzielonych magazynowni NME. "

Nothing But Thieves wywiad dla Antyrdio.pl
Nothing But Thieves wywiad dla Antyrdio.pl
Przeczytaj także Nothing But Thieves: Rock nie umarł, starzy muzycy są po prostu mniej kreatywni [WYWIAD]

Wygląda na to, że to właśnie praca nad nowym materialem sprawiła, że frontman zdecydował się jeszcze bardziej skupić na poprawie swojego życia. Już bowiem w 2016 roku mówił, że nie miewa się najlepiej.

Czytaj także: Slash wykorzystał kwarantannę, by pracować nad nowym materiałem Guns N’ Roses 

Czy należysz do fanów grupy Kasabian?

Tagi: Newsy Rock News Kasabian Muzyka