10.02.2017 10:01

Frontman metalowego zespołu, którego skazano za zlecenie zabójstwa żony został wypuszczony z więzienia

Tim Lambesis z As I Lay Dying został wypuszczony z aresztu po odbyciu niecałej połowy wyroku. Informację o tym podał były muzyk Dokken.

Frontman metalowego zespołu, którego skazano za zlecenie zabójstwa żony został wypuszczony z więzienia
foto: kadr z wideo

Metalową kapelę As I Lay Dying określano wręcz przedstawicielem chrześcijańskiego metalu, zatem fakt, że frontman trafił za kratki mocno zadziwia. W maju 2013 roku Tim Lambesis, został aresztowany po tym, jak postanowił wynająć płatnego zabójcę, który miał zabić jego żonę. Muzyk zapłacił 1000 dolarów, podał adres zamieszkania małżonki, jak również kody do zabezpieczeń bramy domu.

Jednak wynajęta przez niego osoba okazała się być policjantem, a cała sytuacja była zaaranżowana przez policję. Funkcjonariusze zainteresowali się bowiem muzykiem, gdy w kwietniu 2013 Lambesis powiedział jednej osobie na siłowni, że chciałby zabić żonę, która utrudnia mu spotkania z dziećmi, zaś rozwód byłby kłopotliwą sprawą, bo w takim przypadku kobieta otrzymałaby 60 % majątku.

Lambesis spędził 24 godziny w lokalnym więzieniu do momentu aż zapłacił 160 000 dolarów kaucji. Od czerwca 2013 do maja 2014 wokalista przebywał w domowym areszcie w posiadłości rodziców w Del Mar w Kalifornii. Początkowo oskarżony nie przyznawał się do winy twierdząc, że była to prowokacja, co więcej przyjmowane przez niego sterydy wpłynęły na jego psychikę. W konsekwencji jednak przyznał się do winy i w maju 2014 frontman usłyszał następujący wyrok - 6 lat więzienia bez możliwości warunkowego zwolnienia.

W konsekwencji frontman został wypuszczony z więzienia nie odbywając nawet połowy wyroku. Skąd to wiadomo? Były członek zespołu Dokken, George Lynch, którego córka swego czasu była zaręczona z byłbym gitarzystą As I lay Dying, opowiedział o sytuacji Lambesisa:

"

Właśnie wyszedł z więzienia za próbę zabójstwa swojej żony. Podpisał kontrakt na płytę, jak również i książkę. Wszystko się u niego układa, mam na myśli, że prześlizgnie się przez życie. Cała reszta cierpi - jego żona żyje w strachu, jego dzieci również. "

Zobaczcie krótki reportaż związany z rozprawą muzyka:

Jeszcze w 2015 roku Lambesis oskarżył kalifornijską opiekę zdrowotną o nie wydawanie mu odpowiednich leków przez 2 miesiące przed jego uwięzieniem co poskutkowało ginekomastią (przerostem sutka u mężczyzn). Sprawa została oddalona w październiku 2016.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News As I Lay Dying