09.05.2018 12:43

Furia przygotowała winylową reedycję swojej dyskografii

Już niedługo z winyli będzie można posłuchać większości nagrań jednego z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów metalowych. Po raz pierwszy na czarnym krążku ukaże się debiutancki album Furii, „Martwa, polska jesień”.

Furia przygotowała winylową reedycję swojej dyskografii
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół Furia powstał w 2003 w Katowicach, założony przez wokalistę i gitarzystę Michała Kuźniaka, występującego pod pseudonimem Nihil. Tworzy black metal i zaliczany jest do najważniejszych polskich przedstawicieli tego gatunku. Zdobył również wielkie uznanie wśród krytyków i słuchaczy na całym świecie – bez żadnej przesady można nazwać Furię muzyczną wizytówką naszego kraju.

Zespół nagrał 5 albumów studyjnych, tyle samo minialbumów i dwie wydane własnym sumptem demówki. Obecny wydawca Furii, Pagan Records zapowiedział, że na winylu ukażą się reedycje większości pozycji z dotychczasowej dyskografii grupy.

Furia - reedycje na winylu

Pierwsza tura wznowień trafi na rynek 19 maja 2018 i obejmie pięć płyt. Po raz pierwszy na czarnej płycie ukaże się debiutancki album Furii, „Martwa, polska jesień” z 2007. Wydane zostaną także reedycje albumów „Grudzień za grudniem” (2009), „Nocel” (2014) i „Księżyc milczy luty” (2016) oraz minialbumu „Halny” (2010). Materiał został specjalnie zremasterowany pod kątem wydania winylowego. Będą również dostępne limitowane do 150 sztuk wersje kolorystyczne krążków.

1525851933

Zamówienia w przedsprzedaży można składać na stronie Pagan Records.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Furia