Garbage zaprezentował nowy singiel „Empty”

Jakub Gańko
21.04.2016 12:11
Garbage zaprezentował nowy singiel „Empty” Fot. LFI / Photoshot / Reporter / East News

Utwór jest zapowiedzią krążka „Strange Little Birds”, który ukaże się w czerwcu 2016 roku. Posłuchajcie nowego singla Shirley Manson i spółki.

Garbage powraca po czterech latach z nowym studyjnym materiałem. O szóstym albumie zespołu wiemy już praktycznie wszystko, włącznie z datą premiery: ustalono ją na 10 czerwca 2016 roku. Będzie to druga płyta - po „Not Your Kind of People” z 2012 roku - wydana za pośrednictwem jego własnego labelu, Stunvolume.

Album „Strange Little Birds” zapowiadany jest jako mroczne dzieło o filmowym klimacie. Zespół określił go jako najmniej wymuskany w jego dorobku, chwaląc jednocześnie jego bezpośredni przekaz. Tytuł krążka jest nawiązaniem do listów od fanów, które otrzymuje Garbage, a także muzyki, której członkowie grupy słuchali dorastając. Jak będzie brzmiał nowy materiał możemy się przekonać na podstawie pierwszego singla.

Utworu „Empty” posłuchacie poniżej:

Przy tworzeniu szóstego krążka muzykom zależało na zachowaniu świeżości, a także podążaniu za własnym instynktem - zarówno w warstwie słownej, jak i muzycznej. Zdaniem Shirley Manson „Strange Little Birds” najbliżej do debiutanckiego albumu Garbage. Wokalistka znów była na nim w stanie poczuć się jak na początku kariery.

To bardzo romantyczny materiał - mam tu na myśli szczególnie bezbronność. Kiedyś czułam się strasznie przerażona i wydaje mi się, że właśnie dlatego byłam tak agresywna. Ale teraz jestem znacznie bardziej skłonna przyznać się do swoich słabości niż kiedyś. Każdy utwór opowiada o innym punkcie mojego życia i osobie, którą kochałam. Były szczególne momenty, kiedy się bałam albo byłam bezbronna, albo nie dawałam z siebie wszystkiego.

Z tego opisu wynika, że nowy album będzie też bardzo osobisty, co tłumaczy, czemu powstawał ponad dwa lata - od początku 2013 roku. W trakcie sesji w studiu Butcha Viga powstało 20 utworów. Za brzmienie krążka tradycyjnie odpowiada sam zespół, a także Billy Bush. Perkusista grupy - i niegdysiejszy producent m.in. „Nevermind” Nirvany - jest bardzo zadowolony z efektów pracy zespołu.

Zmiksowaliśmy to w taki sposób, by brzmiało jak bezpośrednie wyznanie. W wielu kawałkach głos Shirley jest naprawdę głośny, daje prosto w twarz. Nie korzystaliśmy z wielu efektów. Niektóre fragmenty na płycie są bardzo nośne, ale nie brakuje też intymnych momentów.

Poznaliśmy już dwa utwory, które powstały w trakcie wspomnianych sesji: „The Chemicals” oraz „On Fire” trafiły na specjalny singiel wydany na winylu na Record Store Day 2015. Oto spis pozostałych utworów, które znajedziemy już na „Strange Little Birds”.

Tracklista:

 1. Sometimes
 2. Empty
 3. Blackout
 4. If I Lost You
 5. Night Drive Loneliness
 6. Even Though Our Love Is Doomed
 7. Magnetized
 8. We Never Tell
 9. So We Can Stay Alive
 10. Teaching Little Fingers to Play
 11. Amends

Znamy też okładkę samego wydawnictwa:

garbage Fot. foto: materiały prasowe

Jak Wam się podoba „Empty”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.