01.04.2020 09:37

Gary Holt, były gitarzysta Slayera zarażony koronawirusem. Muzyk zdradził, jak się czuje

Gitarzysta thrashmetalowej grupy Exodus po powrocie z trasy koncertowej czekał na wyniki testu na obecność koronawirusa. Okazało się, że Gary Holt jest chory.

Gary Holt, były gitarzysta Slayera zarażony koronawirusem. Muzyk zdradził, jak się czuje
foto: Karol Makurat/REPORTER

Koronawirus rozprzestrzenia się po niemal całym świecie w zatrważającym tempie. Choroba nie omija także branży muzycznej. Pandemia dopadła już między innymi keyboardzistę Bon Jovi czy wokalistę grupy Testament, Chucka Billy'ego. W stanie krytycznym z objawami COVID-19 trafił także muzyk John Prine.

Gary Holt zarażony koronawirusem

Od jakiegoś czasu w sieci krążyła też informacja o kiepskim stanie Gary'ego Holta, gitarzysty Exodus. Muzyk wrócił z trasy koncertowej, podczas której dzielił scenę z Testamentem oraz Death Angel. Zaraz po powrocie z Europy muzyk wraz z żoną podał się testom na obecność koronawirusa.

Star Wars
Star Wars
Przeczytaj także Nie żyje aktor z "Gwiezdnych Wojen". Powodem śmierci był koronawirus

Gitarzysta miał wszystkie objawy COVID-19, jednak musiał czekać na potwierdzenie choroby. Niestety jego obawy nie były bezpodstawne. Muzyk otrzymał pozytywne wyniki swojego testu laboratoryjnego we wtorek 31 marca i podzielił się informacjami na temat swojego zdrowia z fanami. Napisał post na Instagramie, który po jakimś czasie został usunięty.

"

W końcu otrzymałem wyniki testu i są one pozytywne. Moja żona Lisa jest zdrowa.

Czuję się świetnie i przetrwałem już gorsze chwile, moje samopoczucie jest w 100 procentach normalne. Dziękuję wszystkim, którzy dobrze nam życzą. Teraz nadszedł czas, aby zacząć pracować nad nowymi riffami dla Exodus. W końcu nadal tkwię w domu! "

Posłuchaj podcastu

Zobacz też: Koronawirus: Noblista trafnie przepowiedział przebieg COVID-19 w Chinach. Kiedy koniec epidemii w Polsce?