29.01.2015 12:08

Gary Holt i jego „surowe i bezlitosne gitary”!

Gitarzysta zespołów Slayer i Exodus rozpoczął współpracę z firmą zajmującą się produkcją gitar. Jak wyglądają instrumenty sygnowane imieniem Holta?

Gary Holt i jego „surowe i bezlitosne gitary”!
foto:Antje Naumann, CC-BY-SA-3.0

Gary Holt, członek zespołów Exodus i Slayer, dołączył do grona artystów współpracujących z firmą ESP Guitar. Podczas występu na NAMM, czyli największych targach przemysłu muzycznego na świecie, muzyk zaprezentował światu sygnowane jego imieniem trzy modele gitar opartych na wzorze ESP Eclipse, czyli ESP (ESP Gary Holt), LTD - GH-600EC oraz LTD - GH-200EC. Gitary mają pojedyncze wcięcie na dole (single-cutaway), są podkreślone czerwonymi elementami wykończenia oraz wyposażono je w tremolo Floyd Rose.

phpThumb_generated_thumbnailjpg

Holt jest podekscytowany i zadowolony z owoców współpracy z ESP Guitar.

"

Mamy trzy modele różniące się cenami. Pierwszy to najbardziej kozacka gitara, jaką kiedykolwiek widziałem. Druga, czarno-czerwona jest moim zdaniem najbardziej oszałamiająca ze wszystkich. Niedroga i gra niesamowicie – to wspaniała gitara. Mamy jeszcze „gitarę startową” - lepszą od wszystkiego, od czego zaczynałem jako dzieciak. Jest cudowna. "

Autopromocja na najwyższym poziomie! A co o tym wszystkim powiedział wieloletni przyjaciel Gary’ego i gitarzysta zespołu Metallica, Kirk Hammett?

"

Gary był pod wpływem całego pokolenia metalowych gitarzystów ze swoimi wściekłymi riffami. Kierowanie Exodusem także odcisnęło na nim piętno. Jestem szczęśliwy, że rozpoczął współpracę z ESP! "

Firma też się cieszy i nie szczędzi Gary’emu pochlebstw. Chris Cannella, dyrektor ESP do spraw współpracy z artystami, zachwala muzyka:

"

Jestem taki dumny, że mamy Gary’ego na pokładzie ESP. Nie jest tylko jednym z najlepszych metalowych gitarzystów na świecie... on stworzył thrash metal! "

Jak brzmią gitary według samego producenta?

"

Ich dźwięk jest bogaty, surowy i bezlitosny, ale zawsze dobrze zrównoważony. "

Nic, tylko grać! Poniżej możecie posłuchać, co jeszcze Holt powiedział o gitarach sygnowanych jego nazwiskiem.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Gary Holt