25.09.2018 11:19

Gary Numan odwołał koncert z powodu wypadku busa. Zginął 91-latek

Ze względu na szacunek dla ofiary Gary Numan postanowił odwołać zaplanowany koncert.

Gary Numan odwołał koncert z powodu wypadku busa. Zginął 91-latek
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Gary Numan odwołał swój występ w Cleveland w stanie Ohio zaplanowany na 24 września 2018 z powodu tragicznego wypadku busu koncertowego. 91-letni mężczyzna pchał wózek na przejściu dla pieszych niedaleko sali House of Blues, gdzie miał odbyć się koncert.

Bus koncertowy Gary'ego Numana spowodował wypadek

Autobus koncertowy skręcał na prawo i uderzył 91-latka. Na miejscu zjawił się ksiądz z pobliskiego kościoła, który udzielił ostatniego namaszczenia mężczyźnie. Niestety poszkodowany zmarł na miejscu. 45-letni kierowca busa nie został aresztowany, ale policja bada sprawę. Nie wiadomo, czy w autobusie w czasie wypadku przebywał Gary Numan.

Tuż po wypadku muzyk postanowił odwołać zaplanowany koncert:

"

Jesteśmy całkowicie zdruzgotani fatalnym wypadkiem busu koncertowego, do którego doszło dzisiaj. Wszyscy jesteśmy zasmuceni i nie jesteśmy w stanie dzisiaj wyjść na scenę. Ze względu na respekt dla osoby, która zginęła byłoby to po prostu złe. "

Numan był załamany informacją o wypadku, o czym możecie przeczytać w jego wpisie na Twitterze:

Gary Numan w Polsce w 2018

W ramach trasy koncertowej Savage, która promuje jego album „Savage: Songs From A Broken World”, Gary Numan zagra 25 listopada 2018 w Warszawie w klubie Progresja Music Zone.

Bilety możecie kupić na stronie Follow the Step oraz w bileteriach: Biletomat.pl, Eventim.pl, ebilet.pl, GoOut.pl i Going oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gary Numan