Gdzie Kurt poznał Courtney?

Magda Słomka
13.01.2015 12:02
Gdzie Kurt poznał Courtney? Fot. Dave Lewis / Rex Features / EAST NEWS

Na koncercie Nirvany w 1990 roku. Mamy dla Was nagranie audio właśnie z tego historycznego występu!

Słynna para po raz pierwszy miała ze sobą styczność 12 stycznia 1990 roku, kiedy Nirvana grała niewielki koncert w klubie Satyricon w Portland. Teraz macie okazję usłyszeć przy jakich dźwiękach Courtney zakochała się w Kurcie.

Pewien szczęśliwy widz po 25 latach postanowił podzielić się nagraniem audio, na którym znajdziecie wszystkie kawałki zagrane tego wieczoru przez kapelę. Może i jakość dźwięku dupy nie urywa, jednak nie da się zaprzeczyć, że to kawałek historii. Posłuchajcie zapisu koncertu z czasów, kiedy Dave Grohl nie był jeszcze perkusista Nirvany, a na bębnach z zespołem wystąpił Dale Crover z zespołu Melvins!

W opisie wideo stworzonym przez użytkownika WY97212, który umieścił nagranie w serwisie YouTube, możemy przeczytać:

Byłem tam. Nagrywałem cały ich koncert. I umieściłem kasetę w pudełku z innymi taśmami. Dziś mija 25 lat od tego wydarzenia i wydaje mi się, że to dobry czas, by ludzie to usłyszeli. Ciesz się tym i odtwarzaj głośno. Cały zapis brzmi surowo ze względu na sprzęt do nagrywania, którym wtedy dysponowałem.

Jak Courtney usidliła Kurta?

Love kilkukrotnie wypowiadała się o tym gdzie i kiedy poznała Kurta i nie za każdym razem jej wersja zgadzała się z poprzednią. Jednak autor biografii Kurta Cobaina „Pod ciężarem nieba”, Charles R. Cross, zaprzecza głosom mądralińskich dziennikarzy, którzy podają jeszcze inne daty i twierdzi, że pierwsze spotkanie pary odbyło się właśnie 12 stycznia 1990 roku (podaje nawet godzinę - 23:00). Jak wokalistce udało się zdobyć gwiazdę rocka po spotkaniu w Portland?

Naprawdę ganiałam za nim, nie w tak agresywny sposób, ale w dość agresywny, aby dziewczyny mogły poczuć się zażenowane. Jestem bezpośrednia. To może przestraszyć wielu chłopaków. Na przykład zdobyłam numer Kurta i wydzwaniałam do niego, kiedy byli w trasie. Udzielałam wywiadów ludziom, o których wiedziałam, że będą rozmawiać także z członkami Nirvany i mówiłam im, że zakochałam się w Kurcie. Kurt się mnie bał. Powiedział, że nie ma czasu żeby się ze mną spotykać. Wiedziałam jednak, że to wszystko jest tylko kwestią czasu.

Setlista - Nirvana, Satyricon, Portland, Oregon (12 stycznia 1990 r.):

 1. Scoff
 2. Floyd The Barber
 3. Love Buzz
 4. Dive
 5. Polly
 6. Big Cheese
 7. Spank Thru
 8. Sappy
 9. Breed
 10. Molly’s Lips
 11. School
 12. Been A Son
 13. Stain
 14. Negative Creep
 15. Blew
Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.