13.01.2015 12:02

Gdzie Kurt poznał Courtney?

Na koncercie Nirvany w 1990 roku. Mamy dla Was nagranie audio właśnie z tego historycznego występu!

Gdzie Kurt poznał Courtney?
foto: Dave Lewis / Rex Features / EAST NEWS

Słynna para po raz pierwszy miała ze sobą styczność 12 stycznia 1990 roku, kiedy Nirvana grała niewielki koncert w klubie Satyricon w Portland. Teraz macie okazję usłyszeć przy jakich dźwiękach Courtney zakochała się w Kurcie.

Pewien szczęśliwy widz po 25 latach postanowił podzielić się nagraniem audio, na którym znajdziecie wszystkie kawałki zagrane tego wieczoru przez kapelę. Może i jakość dźwięku dupy nie urywa, jednak nie da się zaprzeczyć, że to kawałek historii. Posłuchajcie zapisu koncertu z czasów, kiedy Dave Grohl nie był jeszcze perkusista Nirvany, a na bębnach z zespołem wystąpił Dale Crover z zespołu Melvins!

W opisie wideo stworzonym przez użytkownika WY97212, który umieścił nagranie w serwisie YouTube, możemy przeczytać:

"

Byłem tam. Nagrywałem cały ich koncert. I umieściłem kasetę w pudełku z innymi taśmami. Dziś mija 25 lat od tego wydarzenia i wydaje mi się, że to dobry czas, by ludzie to usłyszeli. Ciesz się tym i odtwarzaj głośno. Cały zapis brzmi surowo ze względu na sprzęt do nagrywania, którym wtedy dysponowałem. "

Jak Courtney usidliła Kurta?

Love kilkukrotnie wypowiadała się o tym gdzie i kiedy poznała Kurta i nie za każdym razem jej wersja zgadzała się z poprzednią. Jednak autor biografii Kurta Cobaina „Pod ciężarem nieba”, Charles R. Cross, zaprzecza głosom mądralińskich dziennikarzy, którzy podają jeszcze inne daty i twierdzi, że pierwsze spotkanie pary odbyło się właśnie 12 stycznia 1990 roku (podaje nawet godzinę - 23:00). Jak wokalistce udało się zdobyć gwiazdę rocka po spotkaniu w Portland?

"

Naprawdę ganiałam za nim, nie w tak agresywny sposób, ale w dość agresywny, aby dziewczyny mogły poczuć się zażenowane. Jestem bezpośrednia. To może przestraszyć wielu chłopaków. Na przykład zdobyłam numer Kurta i wydzwaniałam do niego, kiedy byli w trasie. Udzielałam wywiadów ludziom, o których wiedziałam, że będą rozmawiać także z członkami Nirvany i mówiłam im, że zakochałam się w Kurcie. Kurt się mnie bał. Powiedział, że nie ma czasu żeby się ze mną spotykać. Wiedziałam jednak, że to wszystko jest tylko kwestią czasu. "

Setlista - Nirvana, Satyricon, Portland, Oregon (12 stycznia 1990 r.):

 1. Scoff
 2. Floyd The Barber
 3. Love Buzz
 4. Dive
 5. Polly
 6. Big Cheese
 7. Spank Thru
 8. Sappy
 9. Breed
 10. Molly’s Lips
 11. School
 12. Been A Son
 13. Stain
 14. Negative Creep
 15. Blew
Magda Słomka
Tagi: Rock News Nirvana Courtney Love Kurt Cobain