Geezer Butler z Black Sabbath: Bardziej bałem się księży niż szatana
Joanna Chojnacka
22.07.2019 12:58
Geezer Butler z Black Sabbath: Bardziej bałem się księży niż szatana Fot. Karol Makurat/REPORTER

W jednym z ostatnich wywiadów basista Black Sabbath, Geezer Butler wyznał, że o wiele bardziej bał się katolickich księży niż szatana.

Muzycy Black Sabbath podczas trwania długoletniej kariery wielokrotnie byli oskarżani o satanizm i konszachty z diabłem. Insynuacje nie wzięły się znikąd. Zespół, który wydaje debiutancką płytę nawiązującą tytułem do nocnego zlotu czarownic, musiał liczyć się z takimi konsekwencjami.

Mimo to muzycy Black Sabbath wielokrotnie podkreślali, że nie spotykają się w wolnych chwilach w piwnicy i nie czczą tam Lucyfera, tylko po prostu grają metal. Basista kapeli wychował się w katolickiej rodzinie, a w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że mimo to nie szatan budził w nim największy niepokój.

Geezer Butler bał się księży bardziej niż szatana

W rozmowie z Metal Hammerem, basista Black Sabbath, Geezer Butler opowiedział dziennikarzowi między innymi o swoich doświadczeniach z duchownymi.

Katoliccy księża wywoływali u mnie większy strach niż sam szatan! Odwiedzaliśmy misjonarzy z Afryki, a oni mieli te długie szaty i mnie przerażali. Krzyczeli na mnie: "Diabeł cie dopadnie!". Ich szaty przerażająco podwiewały na wietrze. Wyglądali jak Batman.

Przeczytaj także

Muzyk przyznał także, że przez to, iż jego rodzina była bardzo religijna, chciał poznać drugą stronę medalu, o której nie mówiło się w kościele.

Ciągle trąbili mi o Biblii w kościele i w szkole, więc chciałem poznać drugą stronę. Słyszałem o szatanie, więc miałem potrzebę dowiedzieć się, o co z nim chodzi. Zacząłem czytać różne rzeczy np. plany astralne. Potem działy mi się z umysłem dziwne rzeczy, widziałem unoszące się nade mną kule i takie tam.

Zobacz też: Muzycy Black Sabbath twierdzą, że nie słuchają zbyt wiele metalu 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.