19.06.2017 17:14

Gene Simmons: „Diabelskie rogi” to mój hołd dla Spider-Mana

Muzyk grupy Kiss jest bardzo uparty i nie daje za wygraną udowadniając wszystkim, że to właśnie on stworzył słynny gest.

Gene Simmons: „Diabelskie rogi” to mój hołd dla Spider-Mana
foto: Snap Stills / REX / East News; Janet Mayer / Splash News / East News

Gene Simmons wpadł na błyskotliwy pomysł, żeby opatentować „diabelskie rogi”. Temat spowodował burzę w rockowo-metalowym świecie, bowiem popularyzację gestu przypisuje się Ronniemu Jamesowi Dio. Sam wokalista twierdził, że nie wynalazł tego znaku, jednak „diabelskie rogi” na stałe wpisały się w jego image.

Wdowa po Dio wyraziła swoje oburzenie zachowaniem Simmonsa, bowiem kto to widział patentować symbole... sam basista Kiss chyba nic sobie z tego nie robi i dalej brnie w ten temat. Ostatnio przy okazji jednego z wywiadów wyznał nawet, dlaczego ten gest wygląda tak, a nie inaczej, przy okazji przypominając sobie spór z Dio:

"

Słyszałem to z ust Ronniego i odpowiedziałem mu: „Niech Cię Bóg błogosławi”. Nie byłem złośliwy, ale uważam, że się mylił. Mój znak został zainspirowany gestem Spidermana, jest to dla niego hołd. Jeżeli zerkniesz na moje zdjęcia to pokazuję kciuk. W języku migowym oznacza to „Kocham Cię”. "

Ciekawe, prawda? Na tym nie koniec, bowiem muzyk twierdzi, że również synchroniczne granie na scenie to zasługa Kiss:

"

To my stworzyliśmy podstawy. Gdy widzisz kapele, które grają synchronicznie - to nasza zasługa. Gdy widzisz zespoły, które pokazują „diabelskie rogi” -  to się zaczęło do Kiss. "

Jak widać Gene Simmons ma wysokie o sobie mniemanie i nie krępuje się publicznie wygłaszać takich deklaracji. W końcu długi język zobowiązuje...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gene Simmons