22.05.2015 13:54

Gene Simmons: Kiss szykuje nową płytę

Basista grupy zaprzecza słowom kolegi z zespołu, Paula Stanley'a, o tym, że mogłoby nie dojść do nagrania premierowego materiału. Czego możemy się spodziewać na następcy albumu „Monster" z 2012 roku?

Gene Simmons: Kiss szykuje nową płytę
foto: Susannah Ireland /eyevine/East News

Gene Simmons przyznaje, że pisze nowe kompozycje. Jedna z nich ma już nawet swój tytuł - „Your Wish Is My Command”:

"

Mam w sobie muzykę, która potrzebuje się ulotnić. Ostatnio stworzyłem nową piosenkę. Brzmi ona jak Kiss i zdecydowanie musi się znaleźć na kolejnej płycie. "

Z kolei wokalista Kiss, Paul Stanley, jeszcze do niedawna mówił jednoznacznie w wywiadach o tym, że nie mamy póki co oczekiwać nowych utworów od formacji:

"

Możemy iść naprzód bez nowej muzyki. W obozie Kiss i tak dzieje się bardzo dużo, dlatego nie ma potrzeby, żebyśmy wydawali następny album.  "

Sprzeczne informacje brzmią jak nieporozumienie wewnątrz zespołu. Co ciekawe jako producenta 21. studyjnej płyty Kiss, Simmons podaje Paula Stanley'a:

"

Ja już nie mam tyle energii, żeby każdego dnia przychodzić do studia. Paul w swoim życiu nie ma zbyt wielu rzeczy, które wymagałyby dużej uwagi, dlatego jest w stanie w pełni poświęcić się roli producenta. "

Nie jest jeszcze znana nawet przybliżona data premiery nowego wydawnictwa. Wiemy jednak, że zespół planuje wpierw zakończyć trasę koncertową, co potrwa przynajmniej do końca 2015 roku.

Muzycy mają już swoje lata na karku. Postępującego wieku jest doskonale świadomy Gene Simmons, który ma obecnie 66 lat. Tak mówi o perspektywie wyruszania w kolejne trasy koncertowe:

"

Mick Jagger występuje mając 71 lat, mi się to prawdopodobnie nie uda. Jednak tak długo, jak cały zespół jest w stanie dowieść, że jesteśmy najlepszą kapelą na świecie, Kiss będzie trwać. "

Przez trzy lata od wydania poprzedniego albumu grupy, zespół nie odstępował od pokazywania się na scenie, ale także mniej standardowej działalności. Kiss nagrał 2 piosenki z Japonką znaną jako Momoclo, udzielił swoich głosów w bajce „Scooby-Doo! And Kiss: Rock And Roll Mystery”, a także wydał swój własny pinball.

Myślicie, że zespół poradzi sobie na nowej płycie?

Robert Skowroński
Tagi: Rock News Kiss Gene Simmons