Gene Simmons uważa, że rock umarł przez młodych fanów: "Zabiliście to, co kochaliście"

09.02.2021 14:56
Gene Simmons z Kiss Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Basista Kiss oskarża młodych fanów o śmierć rocka. Dlaczego tak uważa?

Rock umarł - tak uważa wiele osób, z basistą Kiss na czele, który twierdzi, że muzyka rockowa została zabita. Wszystko przez niskie zarobki, które powodują, iż wielu artystów nie jest w stanie poświęcić się muzyce w 100%. W ostatnim wywiadzie dodał, że za taką sytuację są winni młodzi fani.

Polecamy

Gene Simmons uważa, że rock umarł przez młodych fanów: "Zabiliście to, co kochaliście"

Podczas rozmowy w Q-104.3 Gene Simmons został zapytany przez Jonathana Clarke'a o swoje słowa dotyczące śmierci rocka, czy dotyczą radia czy streamingu. Muzyk Kiss wyznał, że jego stwierdzenie wiąże wszystkie te aspekty:

Winowajcami są młodzi fani, zabiliście to, co kochaliście. Gdy pojawił się streaming zabraliście szansę zaistnieć zespołom, które są w cieniu i nie mogą zrezygnować ze swojej pracy. Nie można zarobić na streamingu, bo umieszczenie tam muzyki daje ci grosze, zatem musisz mieć miliony, a najlepiej miliardy pobrań, żeby cokolwiek zarobić. To fani zabili rocka, biznes jest martwy. To oznacza, że następni Beatlesi nie dostaną takiej szansy, jak my. Współpracowaliśmy z wytwórniami, które dawały nam miliony dolarów, by nagrać album i zorganizować trasę, nie musieliśmy się martwić pracą od 9 do 17. Kiedy martwisz się pracą, nie masz czasu poświęcić się sztuce.

Co więcej Gene Simmons stwierdził, że po 1988 roku nie pojawiły się wielkie gwiazdy i oskarżył Napstera, który pojawił się dekadę później, o upadek artystów:

Zagramy w grę: od 1958 do 1988, to 30 lat. W tym okresie pojawili się Elvis Presley, The Beatles, Jimi Hendrix, The Rolling Stones, tysiące kapel. Mieliśmy Davida Bowiego, Prince'a, U2, nas w latach 70., AC/DC, była Metallica itd. W disco panowali Madonna i Motown, świetna czarna muzyka. Od 1988 do teraz - kto był nowym Beatles? Minęło ponad 30 lat.

Słowa muzyka Kiss są zaskakujące, bo przecież w latach 90. mocno rozwinął się grunge na czele z Nirvaną. Powstały takie kapele, jak Nine Inch Nails czy Smashing Pumpkins i dziwnym jest, że Gene Simmons je pominął.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.