05.07.2019 15:07

Gene Simmons wyjaśnia, dlaczego bilety na koncert KISS są drogie

Współzałożyciel KISS, Gene Simmons postanowił wyjaśnić fanom, skąd wzięły się wysokie ceny na ich koncerty. Sprawdź, jakie ma argumenty.

KISS
foto: AP/Associated Press/East News

W ostatnim zestawieniu Pollstar grupa Kiss zajęła 7. miejsce wśród stu najlepiej zarabiających na trasach koncertowych zespołów na świecie. Na rockowo-metalowym podwórku muzyków wyprzedziła tylko Metallica. Autorzy hitu "I Was Made For Lovin' You" zarobili w przeciągu ostatniego pół roku ponad 58 milionów dolarów. Bilety na koncerty Kiss wahają się między 25 a 1000 dolarów. Gene Simmons wyjaśnił, skąd biorą się te kwoty.

Gene Simmons  z KISS: Dlaczego bilety na koncerty są tak drogie?

Basista i wokalista Kiss, Gene Simmons udzielił wywiadu Financial Times, w którym opowiedział o pożegnalnej trasie Kiss. W wypowiedzi dosadnie skomentował ceny biletów na występy swojego zespołu.

"

Granie w zespole, który aktywnie koncertuje i jeździ po świecie to wielki biznes. To nie jest już mieszkanie w piwnicy u matki, chodzenie do pracy i traktowanie muzyki jako hobby, co oczywiście jest wspaniałe. "

Kiss
Kiss
Przeczytaj także Kiss w Polsce [ZDJĘCIA]

Muzyk podkreślił, że show, jakie Kiss oferuje na koncertach swoim fanom jest jedyne w swoim rodzaju. Niestety tak efektowny występ kosztuje, co znajduje swoje odzwierciedlenie w cenach biletów. 

"

Na naszym koncercie zobaczysz show lepsze niż gdziekolwiek indziej. Jeśli idziesz na występ jednego faceta z gitarą akustyczną, płacisz za to mniej. My mamy 60 osób w załodze, jeździmy 20 ciężarówkami i kto wie z iloma jeszcze autobusami i odrzutowcami.  "

Zobacz też: Utwór KISS zagrany przez 270 muzyków [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Kiss