09.07.2020 09:41

Gerard Way z My Chemical Romance wydał nowy utwór. Piosenka pochodzi z serialu "Umbrella Academy"

Wokalista znany z działalności w popularnej wśród subkultury emo grupie My Chemical Romance opublikował nowy utwór. Posłuchaj "Here Comes the End".

Gerard Way
foto: Alex Sudea / Rex FeaturesEAST NEWS

Kto śledził rozwój muzyki rockowej na początku XXI wieku na pewno pamięta wybuch fali "nowego emo". Emo pochodzi z lat 80. i wywodzi się od hardcore punka, jednak trwające tysiąclecie zmieniło skojarzenia z tajemniczą nazwą gatunku. "Nowe emo" skupiło się promowaniu określonego stylu życia, ubierania oraz czesania, a mianem zespołów emo zaczęto nazywać przystępne kapele rockowe i poprockowe. Jedną z tych, która zyskała największą popularność była grupa My Chemical Romance z Gerardem Wayem na czele.

Gerard Way z utworem "Here Comes the End"

Kiedy moda na emo nieco minęła, grupy takie jak My Chemical Romance na jakiś czas zniknęły z muzycznego świata. Zespół jednak reaktywował się w 2020 roku i zapowiedział obszerną trasę koncertową. Plany pokrzyżował kapeli koronawirus, jednak fani formacji deklarują tłumne przybycie na występy już w 2021 roku.

Gerard Way
Gerard Way
Przeczytaj także My Chemical Romance zagrało pierwszy koncert od 7 lat. Zobaczcie go w całości [WIDEO]

Gerard Way postanowił jednak nie siedzieć bezczynnie czekając na trasę. Muzyk wydał swoją pierwszą oficjalną piosenkę w 2020 roku. "Here Comes the End" pochodzi z nowego sezonu serialu Netfliksa "Ubrella Academy" opartej na komiksach. W kompozycji słyszymy Judith Hill, która ma na koncie współpracę z gwiazdami takimi jak Prince, Michael Jackson czy Josh Groban.

Gerard Way opowiedział o swoim najnowszym dziele w rozmowie z Variety:

"

Gdy kręcono pierwszy sezon "Umbrella Academy" zainspirowała mnie ona do napisania tego utworu. Gdy kończyłem w rozkwicie 2020 roku, świat nabrał nagle szybszego obrotu, a piosenkę trzeba było skończyć w zupełnie nowej rzeczywistości. "

Piosenka jest zapowiedzią drugiego sezonu serialu, który doczeka się premiery już 31 lipca.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Nasza ulubiona popaprana rodzinka powraca w zwiastunie 2. sezonu "The Umbrella Academy"
Tagi: Rock News