31.08.2016 15:12

Ghost: Jesteśmy śmieszni dla konserwatywnych metali

Nie wszyscy rozumieją żarty kapeli, ale jak się okazuje to właśnie poczucie humoru charakteryzuje szatańskie siły...

Ghost: Jesteśmy śmieszni dla konserwatywnych metali
foto: kadr z wideo

Ghost nie ma powodów do narzekania - jego płyty sprzedają się znakomicie, a w 2016 roku otrzymał swoją pierwszą statuetkę Grammy. Choć nieco nie pasował do grona celebrytów na czerwonym dywanie, to za bardzo tym się nie przejmował i cieszył ze swojej wygranej.

Gdy zespół pojawił się na scenie, by odebrać statuetkę słychać było dosyć ciche brawa, zresztą nic dziwnego, bo większość publiczności nie jest przyzwyczajona do widoku zamaskowanych muzyków z odwróconymi krzyżami.

Nie jest to oczywiście jedyny przykład tego, że nie wszyscy rozumieją Ghost i podchodzą do kapeli raczej pobłażliwie. Zresztą ma tego świadomość Bezimienny Ghoul:

"

Parę tłoczni nie chciało wydrukować naszej wcześniejszej płyty i nie chodziło o odwrócony krzyż, tylko o waginę. Nie mogli tego znieść - to było po prostu za bardzo bluźniercze. "

Co więcej muzyk uważa, że sporo osób z metalowej społeczności nie pojęło do końca zamiarów kapeli:

"

Myślę, że w pewnym stopniu jesteśmy niezrozumiali. Zaczęliśmy to wszystko robić z intencją, by stać się tą małą horror-rockową kapelą. To miało być zabawne. Większość konserwatywnych metali uważa, że jesteśmy zbyt zabawni albo zbyt tacy czy owacy. Chcemy, żeby ludzie byli szczęśliwi. "

Poprzez bluźnierstwo oraz specyficzne żarty zespół stara się zainteresować fanów i są to zabiegi, które niegdyś kojarzono z nieczystymi mocami:

"

Reprezentujemy humor i radość. Jest to powszechnie znane jak śmiech, satyra i humor - ze średniowiecznego punktu widzenia były to cechy kojarzone z diabłem. Od najmłodszych lat słuchałem szatańskiej muzyki. Dla mnie jest to naturalne, ale jest to rock'n'roll. "

Posłuchajcie, co jeszcze do powiedzenia miał w tej kwestii Bezimienny Ghoul:

Tymczasem Ghost ma zamiar skupić się na trasie koncertowej i wydać EP-kę jesienią 2016, gdy zakończy się sezon letnich festiwali. Możemy zatem się spodziewać materiału z przymrużeniem oka.

Czy dla Was Ghost jest zbyt zabawny?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost