24.01.2017 08:23

Ghost: Następca „Meliory” będzie mroczniejszy

Takie oświadczenie Bezimiennego Ghoula ucieszy zapewne niejednego fana enigmatycznej kapeli. Co więcej muzyk zdradził, że nadchodzący longplay będzie nawiązywać do poprzedniego krążka.

Ghost: Następca „Meliory” będzie mroczniejszy
foto: kadr z wideo

We wrześniu 2016 roku Ghost opublikował EP-kę „Popestar”, z której pochodzi singiel „Square Hammer”, ale w 2017 roku nadszedł czas na rządy kolejnego Papy. Zespół udostępniając tajemnicze nagranie zapowiedział już rządy kolejnego przywódcy - Papa Emeritusa IV, co oznacza nadejście nowego studyjnego dzieła.

Szwedzka kapela ma zamiar wydać następcę „Meliory” w 2017 roku i wszystko wskazuje na to, że prace przebiegają intensywnie i formacja dotrzyma słowa.

Jaki jednak będzie ten longlay? Jeden z Bezimiennych Ghouli uchylił nieco rąbka tajemnicy odpowiadając na pytanie dotyczące tego, czy Ghost znalazł już odpowiednią tematykę dla albumu:

"

Powiedzmy, że jest to kontynuacja „Meliory”, ale jest to swego rodzaju odpowiedź. Przy wcześniejszej płycie używałem słowa „przedapokaliptyczny”, jest to rodzaj kryjówki cywilizacji. "

Muzyk zwrócił uwagę, że można doszukać się pewnego symbolizmu patrząc na okładkę płyty, na której przedstawione są same budynki:

"

Oczywiście musi być jakieś zakończenie, będzie zatem zawołanie i odpowiedź. Kolejny album będzie właśnie taką odpowiedzią. Tak więc jeśli brakowało Boga, to możliwe, że dojdzie do powrotu bóstwa, co zazwyczaj zdarza się w przerażającej formie. Tak więc będzie to mroczniejszy album. "

Słysząc takie deklaracje miłośnicy zespołu na pewno już zacierają ręce. Jak na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i bacznie obserwować obóz muzyków, bowiem co rusz pojawiają się kolejne informacje dotyczące nadchodzącej płyty.

Możliwe, że już 21 kwietnia 2017 roku w warszawskiej Stodole usłyszymy podczas koncertu grupy Ghost nowe kompozycje. Formacja na pewno nie zawiedzie fanów i pokaże się z jak najlepszej strony. Upiorne show z dobrą muzyką gwarantowane!

Czekacie na nowy studyjny krążek od Ghost?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost