30.12.2014 09:21

Ghost: Trzeci krążek z nowym wokalistą?

Członkowie zespołu – Bezimienne Ghoule – pod koniec roku nie mają wolnego i pracują nad nowym albumem. Czas na Papę Emeritusa III na wokalu?

Ghost: Trzeci krążek z nowym wokalistą?
foto: Reporter / East News

Szwedzki zespół metalowy tuż po świętach przygotował mały prezent dla fanów. Jeden z muzyków na Facebooku grupy napisał:

"

Dzieci Świata!

Mamy nadzieję, że cieszycie się końcem… roku. Chcielibyśmy wam powiedzieć, że obecnie formujemy nowy album, który wydany zostanie w przyszłym roku i nie możemy się doczekać, aż rzucimy trochę więcej światła na to.

Jednak zanim to nastąpi, wesołych świąt.

Nameless Ghoul "

ghost-fb-3rd

Skąd podejrzenia, że na nowej płycie możemy usłyszeć nowy głos?

Pierwszy album, „Opus Eponymous”, Ghoule nagrały w 2010 roku z Papą Emeritusem. W 2012 roku zastąpił go Papa Emeritus II. To on śpiewał na drugim i jak na razie ostatnim krążku „Infestissumam” z kwietnia 2013 roku. W maju tego roku, podczas Sonisphere w Finlandii, jeden z instrumentalistów poinformował, że szukają kolejnego satanistycznego kapłana.

"

Zdecydowanie będzie trzeci; rozglądamy się obecnie za możliwościami. Próbujemy określić, kto jest najlepszym kandydatem. Numer II to dupek, więc szukamy kogoś z innym podejściem. Musi być artystą estradowym, ograniczamy grono kandydatów. "

Wielu fanów mu nie uwierzyło, zwłaszcza że wymienił zwyciężczynię konkursu Eurowizji, Conchitę Wurst.

"

Byłoby to interesujące. Nie zauważylibyście jej brody pod płaszczem, w tym całym przebraniu. "

Niektórzy twierdzą, że Papa Emeritus to od początku jedna osoba – Tobias Forge z zespołu Magna Carta Cartel. Pomiędzy płytami zmienił jedynie strój, w którym występuje.

Jego tożsamość rzekomo potwierdził Adam „Nergal” Darski. W lipcu 2014 roku frontman Behemotha na swoim Instagramie zamieścił selfie ze Szwedem zrobione za kulisami. Opatrzył je podpisem „If you have ghosts... U have everything ;-)” (Jeśli masz duchy… masz wszystko ;)). Zespoły Ghost i Behemoth tego dnia występowały na jednej scenie.

Tobias Forge to Papa Emeritus? Możliwe. Ciekawsze wydaje się pytanie, jakie barwy Papa przyodzieje z okazji trzeciej płyty. Dowiemy się tego za kilka miesięcy, gdy ukaże się następczyni „Infestissumam”. Na razie pozostaje się nam cieszyć czarno-zielono-białą kreacją, na przykład z „Secular Haze”.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Ghost Nameless Ghoul