13.05.2015 12:20

Ghost dementuje doniesienia o nowej płycie

Nad zespołem Ghost zawsze unosiła się aura tajemniczości i niedookreślenia. Podobnie jest z atmosferą wokół nowej płyty grupy. Muzycy zaprzeczyli swoim wcześniejszym wypowiedziom o tym, że szykują trzeci album.

Ghost dementuje doniesienia o nowej płycie
foto: Reporter / East News

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy, że Ghost wyda kolejny krążek pod nazwą „Meliora" i to już 21 sierpnia 2015 roku. Dziś te informacje nie są wcale takie oczywiste, po ironicznym poście na Facebooku grupy:

"

Dzieci świata!

Wygląda na to, że wkrótce wydajemy płytę. Czy ktoś może nam podać tytuł i datę premiery?

Dziękuję.

Bezimienny Ghoul "

ghost facebook

Czy można jednak wierzyć w prawdziwość tego komunikatu? Zaprzeczenie zespołu wydaje się niewiarygodne i można je łatwo poddać w wątpliwość w świetle wcześniejszych wiadomości z obozu Ghost. Poznaliśmy przecież już tak dużo szczegółów dotyczących listy piosenek, jak i nazwisko producenta, czyli Klasa Åhlunda. Na przełom maja i czerwca 2015 roku zapowiadano też singiel o nazwie „Cirice". Jeszcze w grudniu 2014 roku Ghoule jasno wypowiadały się o swoich planach wydawniczych:

"

Dzieci Świata!

Mamy nadzieję, że cieszycie się końcem… roku. Chcielibyśmy wam powiedzieć, że obecnie formujemy nowy album, który wydany zostanie w przyszłym roku i nie możemy się doczekać, aż rzucimy trochę więcej światła na to.

Jednak zanim to nastąpi, wesołych świąt.

Bezimienny Ghoul "

ghost-fb-3rd

Mamy nadzieję, że to tylko żart ze strony grupy. Wpisywałby się on w enigmatyczną otoczkę, jaką Ghost wokół siebie roztacza. Jednak z duchami nigdy nic nie wiadomo.

Myślicie, że nowa płyta zespołu pojawi się jeszcze w tym roku?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Ghost