10.11.2015 12:42

Ghost i „On” w nowym teledysku

Od premiery płyty „Meliora” minęło już kilka miesięcy, jednak Ghost nie pozwala o sobie zapomnieć. Zespół udostępnił najnowszy teledysk do utworu „He Is”.

Ghost i „On” w nowym teledysku
foto: Reporter/East News

To czwarty singiel z ostatniego wydawnictwa Szwedów. Wcześniej grupa wydała na osobnych krążkach numery „Cirice”, „From the Pinnacle to the Pit” oraz „Majesty”.

Kawałek częściowo jest inspirowany samobójczą śmiercią Selima Lemouchiego, gitarzysty i kompozytora holenderskiego zespołu The Devil’s Blood. Odebrał on sobie życie w wieku 33 lat w marcu 2014 roku. Był on przyjacielem muzyków Ghost.

Zobaczcie najświeższe lyric video od Papy Emeritusa III i Bezimiennych Ghouli:

Za brzmienie „Meliory", trzeciego studyjnego albumu Ghost, odpowiada Klas Åhlund, producent i gitarzysta, którego możemy znać z zespołu Teddybears. Miksem krążka zajął się Andy Wallace, który ma już na koncie współpracę z takimi kapelami jak: Slayer, Sepultura i Nirvana.

Jeden z Bezimiennych Ghouli powiedział, jakie były intencje grupy przy nagrywaniu „Meliory":

"

Chcieliśmy, żeby krążek był przeciwieństwem klasycznego gotyku, który jest bardziej peryferyjny ze swoją bujnością zarośniętych cmentarzy, pajęczynami i całą resztą podobnych rzeczy. Robiąc tę płytę mieliśmy przed oczami obraz 67. piętra w bardzo wysokim budynku w wielkim mieście. "

Nie słyszeliście jeszcze ostatniego albumu Ghost w całości? Nic straconego, gdyż w sierpniu 2015 roku zespół udostępnił w internecie całą płytę „Meliora”, która zamyka jego dyskografię.

Kapela już planuje nowe wydawnictwo. Przed latem 2016 roku grupa ma ponownie wejść do studia, by nagrać krążek z coverami. Przewidziano zarejestrowanie numerów z repertuaru Loenarda Cohena, a także szwedzkiego zespołu z lat 80. Imperiet.

Jak Wam się podoba utwór „He Is”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Ghost