22.11.2015 14:05

Ghost nagra 2. EP-kę?

Szwedzki Ghost nagrał już jeden minialbum w 2013 roku. Czy po pełnowymiarowej „Meliorze” doczekamy się kolejnego? Zobaczcie, co na ten temat powiedział Bezimienny Ghul.

Ghost nagra 2. EP-kę?
foto: AP / FOTOLINK / East News

Czy wydawanie EP-ek pomiędzy pełnymi albumami stanie się regułą w świecie Papy Emeritusa III i jego Bezimiennych Ghuli? Według słów jednego z nich jest to całkiem prawdopodobne.

Pierwotnie zespół miał listę utworów, które chciał nagrać jeszcze na swoją trzecią płytę, „Meliora” z sierpnia 2015 roku. Prace nad nią zabrały jednak tyle czasu, że nie było już mowy o dodatkowym materiale. Wyjątkiem był kawałek „Zenith”, który znalazł się na limitowanym wydaniu winylowym. Poza tym szczególnym przypadkiem, grupa nie zostawiła żadnych utworów na później.

"

Wiele zespołów idzie do studia i nagrywa siedemnaście kawałków, z których tylko trzynaście trafia na płytę. My nigdy nie byliśmy w takiej sytuacji. "

Zespół obecnie rozważa swój następny krok. Do 16 grudnia 2015 roku i tak jest zajęty trasą koncertową. Czy po długim tournée Black to the Future grupa będzie miała jeszcze siłę wchodzić od razu do studia? Na razie muzycy sami tego nie wiedzą.

"

Teoretycznie to bardzo dobry pomysł, ale w praktyce... Nagle może się zrobić 2 stycznia, kiedy człowiek jest zupełnie zmęczony i nie ma już na nic ochoty. "

Jeśli dojdzie do nagrywania kolejnej EP-ki, z pewnością nie będzie to bezpośrednia kontynuacja „If You Have Ghost”. Bezimienny Ghul tłumaczy to w następujący sposób:

"

Nie chcemy się powtarzać i robić kolejnej EP-ki z Grohlem. Tym razem to musiałoby być coś zupełnie innego. "

Obejrzyjcie pełny zapis rozmowy z muzykiem zespołu Ghost:

EP-ka „If You Have Ghost” ukazała się w listopadzie 2013 roku. Oprócz jednego nagrania koncertowego, znalazły się na niej cztery covery: od Abby po Depeche Mode. Producentem materiału był Dave Grohl. Wydawnictwo dotarło do 87. miejsca na amerykańskiej liście Billboard 200.

W oczekiwaniu na decyzję zespołu pozostaje nam kolejny raz posłuchać czterech singli z płyty „Meliora” „Cirice”, „From the Pinnacle to the Pit”, „Majesty” oraz „He Is”.

Chcielibyście, aby Ghost nagrał kolejny minialbum?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Ghost