Ghost nagrywa album z Papą Emeritusem III

Urszula Drabińska
15.04.2015 16:01
Ghost nagrywa album z Papą Emeritusem III Fot. Scott Penner, CC BY-SA 2.0

Papa Emeritus II pożegnał się z fanami – przyszła pora na trzecią płytę. Co już o niej wiemy?

Słuchy o zastąpieniu kimś nowym Papy Emeritusa II dochodziły z obozu Ghost już od jakiegoś czasu. Jednak w tym zespole to już tradycja – nowa płyta oznacza nowego wokalistę. A czas na trzeci krążek właśnie nadszedł.

Jak wynika z publikacji „Swedish Rock Magazine”, dotychczasowy frontman nawet tyle, co stoi nad grobem, lecz wręcz został już w nim pochowany. Oto jego ostatnie zdjęcie z trumny.

ghost-swedenrock

Zamiast niego już wkrótce zobaczymy młodszego o trzy miesiące Papę Emeritusa III. Na scenie po raz pierwszy zaprezentuje się 4 czerwca 2015 roku podczas Sweden Rock Festival.

Oczywiście mamy pewne podejrzenia, że w postać bardzo przypominającą głowę kościoła katolickiego od początku wciela się jedna osoba – Tobias Forge z zespołu Magna Carta Cartel. Pomiędzy płytami ma po prostu w zwyczaju zmieniać strój, w którym występuje.

O ile jednak doniesienia o zmianie wokalisty trzeba traktować z dystansem, o tyle całkowicie prawdziwe są informacje o następczyni płyty „Infestissumam” z 2013 roku.

Album wyprodukuje Klas Åhlund, członek szwedzkiego zespołu rockowego Teddybears. Producent współpracował wcześniej między innymi z Katy Perry, Keshą, Britney Spears i Madonną. Te nazwiska co zagorzalszych fanów metalu mogą przerażać, niech uspokoją Was zatem pierwsze tytuły utworów: „From The Pinnacle To The Pit”, „Cirice”, „Majesty”, „Devil Church” i „He Is”. Jeśli zaś chodzi o muzykę, pierwszy singiel powinniśmy usłyszeć jeszcze przed wakacjami.

Oprócz tego Ghost ma w planach nagranie coverów utworu Leonarda Cohena i grupy Imperiet.

W oczekiwaniu na nowe dźwięki przypomnijcie sobie „Monstrance Clock” z poprzedniego krążka. Nowa płyta ukaże się pod koniec lata lub wczesną jesienią.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.