15.04.2015 16:01

Ghost nagrywa album z Papą Emeritusem III

Papa Emeritus II pożegnał się z fanami – przyszła pora na trzecią płytę. Co już o niej wiemy?

Ghost nagrywa album z Papą Emeritusem III
foto: Scott Penner, CC BY-SA 2.0

Słuchy o zastąpieniu kimś nowym Papy Emeritusa II dochodziły z obozu Ghost już od jakiegoś czasu. Jednak w tym zespole to już tradycja – nowa płyta oznacza nowego wokalistę. A czas na trzeci krążek właśnie nadszedł.

Jak wynika z publikacji „Swedish Rock Magazine”, dotychczasowy frontman nawet tyle, co stoi nad grobem, lecz wręcz został już w nim pochowany. Oto jego ostatnie zdjęcie z trumny.

ghost-swedenrock

Zamiast niego już wkrótce zobaczymy młodszego o trzy miesiące Papę Emeritusa III. Na scenie po raz pierwszy zaprezentuje się 4 czerwca 2015 roku podczas Sweden Rock Festival.

Oczywiście mamy pewne podejrzenia, że w postać bardzo przypominającą głowę kościoła katolickiego od początku wciela się jedna osoba – Tobias Forge z zespołu Magna Carta Cartel. Pomiędzy płytami ma po prostu w zwyczaju zmieniać strój, w którym występuje.

O ile jednak doniesienia o zmianie wokalisty trzeba traktować z dystansem, o tyle całkowicie prawdziwe są informacje o następczyni płyty „Infestissumam” z 2013 roku.

Album wyprodukuje Klas Åhlund, członek szwedzkiego zespołu rockowego Teddybears. Producent współpracował wcześniej między innymi z Katy Perry, Keshą, Britney Spears i Madonną. Te nazwiska co zagorzalszych fanów metalu mogą przerażać, niech uspokoją Was zatem pierwsze tytuły utworów: „From The Pinnacle To The Pit”, „Cirice”, „Majesty”, „Devil Church” i „He Is”. Jeśli zaś chodzi o muzykę, pierwszy singiel powinniśmy usłyszeć jeszcze przed wakacjami.

Oprócz tego Ghost ma w planach nagranie coverów utworu Leonarda Cohena i grupy Imperiet.

W oczekiwaniu na nowe dźwięki przypomnijcie sobie „Monstrance Clock” z poprzedniego krążka. Nowa płyta ukaże się pod koniec lata lub wczesną jesienią.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Ghost